Korwin-Mikke ukarany za hajlowanie w PE

Korwin-Mikke ukarany za hajlowanie w PE
(fot. Piotr Drabik / (CC BY 2.0) / flickr.com)
PAP / slo

Prezes partii KORWiN, europoseł Janusz Korwin-Mikke, został ukarany przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego za zakłócenie przebiegu sesji PE, m.in. przez wznoszenie ręki w hitlerowskim geście. Polak został wykluczony z prac PE na 10 dni, straci też 10 diet.

O swojej decyzji szef PE Martin Schulz poinformował podczas rozpoczęcia obrad europarlamentu w poniedziałek wieczorem w Strasburgu. Poza Korwin-Mikkem taką samą karę otrzymał również włoski eurodeputowany z eurosceptycznej frakcji Europa Narodów i Wolności Gianluca Buonanno.

W lipcu po przyjęciu rezolucji ws. jednego biletu na różne środki transportu w całej UE Korwin-Mikke zareagował wzniesieniem ręki w hitlerowskim geście pozdrowienia i słowami: "Ein Reich-ein Volk-ein Ticket" (Jedna Rzesza-jeden naród-jeden bilet). W ten sposób eurodeputowany wyraził odmienne zdanie na temat biletu, który ma ułatwić podróż z jednego do drugiego kraju unijnego. Odwołał się do hitlerowskiego hasła: "Jeden naród-jedna Rzesza-jeden wódz". Jak się wyraził, Parlament Europejski ma bronić różnorodności, a za każdym razem, kiedy jest głosowanie, dotyczy ono unifikacji.

Ponadto we wrześniu, wypowiadając się o na temat kryzysu migracyjnego, Korwin-Mikke powiedział, że uchodźcy zmierzający do Europy liczą tak naprawdę na zasiłki, które należałoby zlikwidować. - To absurdalna polityka, która powoduje zalew Europy śmieciem ludzkim - oświadczył.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Korwin-Mikke ukarany za hajlowanie w PE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.