Kowal chce pomagać w walce z "kolesiostwem"

Kowal chce pomagać w walce z "kolesiostwem"
(fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / mh

Europoseł Paweł Kowal (PJN) poinformował, że w środę zostanie uruchomiona strona internetowa, której celem ma być pomoc w walce z "partyjniactwem, kolesiostwem, przypadkami nepotyzmu".

Kowal powiedział w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt strony internetowej został przygotowany przez jego współpracowników i przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Jak dodał, projekt ma na celu zbieranie informacji, analizowanie, a w niektórych przypadkach podejmowanie interwencji w sytuacjach, gdy w rządzie, samorządzie i innych instytucjach jest podejrzenie zachowań partyjniackich czy "kolesiostwa". "Projekt będzie skierowany przeciwko systemowi, a nie tej czy innej partii. W urzędach, instytucjach powinny obowiązywać zasady kompetencji" - przekonywał europoseł.

"Chcemy, na tyle, na ile możemy, angażować siły społeczne, aby kolejni młodzi ludzie, którzy kończą studia i chcą zostać w Polsce mieli szanse (na pracę)" - mówił Kowal. Jak ocenił, obecnie państwo jest "rozrywane" przez partie polityczne. "Ktoś temu musi powiedzieć stop" - podkreślił.

Europoseł zapowiedział też, że powstaną projekty ustawodawcze, które pomogą rządowi w walce z "partyjniactwem, kolesiostwem i nepotyzmem w wielu instytucjach publicznych".

Przedstawiciel organizacji pozarządowych Marcin Burza powiedział, że na stronie internetowej zostaną też przedstawione przepisy prawne, które pomogą w poszczególnych przypadkach w walce z przypadkami partyjniactwa.

Strona internetowa ma być wyposażona w formularz zgłoszeniowy, pod którym osoby zainteresowane bądź pokrzywdzone mogą przekazywać informacje o swoich podejrzeniach dotyczących "kolesiostwa i partyjniactwa". Na stronie będą też upubliczniane linki z gazet lokalnych, które piszą o takich sprawach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kowal chce pomagać w walce z "kolesiostwem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.