Kraków: kolejne placówki proszą o wparcie na dalszą działalność

Kraków: kolejne placówki proszą o wparcie na dalszą działalność
(fot. depositphotos.com)
9 miesięcy temu
PAP / df

Kino Kijów i spółdzielnia socjalna Apacze, zatrudniająca osoby zagrożone wykluczeniem – to kolejne placówki w Krakowie, które proszą o pomoc, bo z powodu epidemii znalazły się w trudnej sytuacji.

Kino Kijów ogłosiło akcję "Cegiełka dla Kijowa". W jej ramach placówka rozpoczęła wyprzedaż plakatów filmowych, taśm projekcyjnych i innych przedmiotów, w tym foteli.

"Wesprzyj nas w tym trudnym okresie pandemicznym, a przy okazji zaopatrz się w totalnie unikatowe przedmioty związane z kinem" – czytamy na stronie internetowej kina.

Licytacja przedmiotów odbywa się na koncie kina w serwisie Allegro.

Spółdzielnia socjalna Apacze zatrudnia osoby zagrożone lub które były zagrożone wykluczeniem społecznym, także osoby z zespołem Downa. Do spółdzielni na prace społeczne kieruje m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

"Dzięki pracy u nas wielu przestało być zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dla niektórych naszych pracowników lub współpracowników praca w spółdzielni jest jedynym źródłem dochodu. Ale nasza spółdzielnia to więcej niż tylko miejsce pracy. To miejsce, w którym ludzie odnajdują sens życia, czują się potrzebni, zawierają przyjaźnie" – powiedział PAP Grzegorz Ćwiertnia ze spółdzielni.

Spółdzielnia zatrudnia na podstawie umów o pracę i umów cywilnoprawnych. Chciałaby wszystkim zapewnić jak najlepsze warunki i dążyć do zwiększenia miejsc pracy, ale pandemia pokrzyżowała plany i zahamowała działalność.

Spółdzielnia Apacze zajmuje się przede wszystkim pakowaniem kosmetyków, ale też m.in. materiałów poligraficznych dla firm zewnętrznych. Próbuje rozwijać działalność szwalniczą.

W czasie pandemii spółdzielnia sama stara się wspierać innych, angażując się m.in. w akcję "Wełniana czapka", w ramach której uszyto pół tysiąca wełnianych czapek i przekazano do krakowskich noclegowni.

Spółdzielnię można wesprzeć finansowo za pośrednictwem serwisu pomagam.pl, wpisując w wyszukiwarce w tym serwisie "Pomóż spółdzielni przetrwać zimę".

Przedsiębiorstwa i instytucje kultury, które w wyniku pandemii poniosły straty, mogą liczyć na rządowe dofinansowanie. Dla wielu jednak jest to niewystarczające wsparcie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Kraków: kolejne placówki proszą o wparcie na dalszą działalność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.