Kraków: Prezydent odebrał defiladę harcerzy

Kraków: Prezydent odebrał defiladę harcerzy
Kraków: Prezydent odebrał defiladę harcerzy (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik )
PAP / ad

Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką odebrał w niedzielę w Krakowie defiladę blisko 2 tys. harcerzy - uczestników Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa w Krakowie.

Harcerze maszerowali w rytm orkiestry wojskowej, oddając honory przed trybuną. W Defiladzie Zlotu 100-lecia Harcerstwa poczty sztandarowe niosły sztandary organizacji, chorągwi, hufców i drużyn harcerskich.

Na końcu kolumny maszerowały delegacje z kwiatami; wiązanki złożono następnie w Katedrze Wawelskiej i w kryptach na sarkofagach: św. Stanisława i św. Jadwigi oraz Józefa Piłsudskiego, gen. Władysława Sikorskiego, Lecha i Marii Kaczyńskich.

Po defiladzie prezydent Komorowski razem z małżonką odwiedził wystawę zorganizowaną na pl. O. Adama Studzińskiego "Całym życiem - przygoda XXI", prezentującą najważniejsze harcerskie ideały i wybitne postacie związane z ruchem harcerskim.

Po godz. 18 prezydent odwiedzi harcerzy na miejscu zlotu w Łagiewnikach, gdzie przewidziane jest jego wystąpienie.

Trwający od czwartku do niedzieli Zlot odbywa się pod hasłem "Całym życiem - przygoda XXI". Jak powiedział komendant Zlotu hm. Krzysztof Jerzy Piaseczny, "pierwsza część tego hasła to odwołanie do pierwszych słów przyrzeczenia harcerskiego, do tradycji i ideałów harcerskich, które są niezmienne - służba Bogu, Ojczyźnie i bliźnim". Natomiast przygoda XXI to spojrzenie w przyszłość, szkoła nowoczesnego harcerstwa, które ma stanowić szkołę charakterów i formować elity nowoczesnego państwa.

Przed rokiem stulecie harcerstwa w Polsce świętował w Krakowie - również z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego małżonki - Związek Harcerstwa Polskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: Prezydent odebrał defiladę harcerzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.