Kraków: prokuratura wszczęła śledztwo ws. zwłok mężczyzny na Plantach

Kraków: prokuratura wszczęła śledztwo ws. zwłok mężczyzny na Plantach
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zwłok 62-letniego mężczyzny, znalezionych w piątek rano w rejonie ul. Olszewskiego na Plantach - poinformował w piątek PAP prok. Janusz Hnatko.

O znalezieniu sportowo ubranego mężczyzny z nożem w klatce piersiowej około godz. 6.30 poinformował policję przechodzień. Oprócz funkcjonariuszy na miejsce przyjechała także karetka pogotowia. Mimo reanimacji 62-letni mieszkaniec Krakowa zmarł.

"Śledztwo wszczęto w sprawie uzasadnionego podejrzenia zabójstwa przez kilkakrotne ugodzenie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego doszło do wykrwawienia i zgonu" - powiedział prok. Hnatko.

Dotychczasowe ustalenia, m.in. na podstawie oględzin miejsca zdarzenia i wstępnych wyników sekcji zwłok, pozwalają na przyjęcie jako równorzędnych dwóch wersji śledczych.

DEON.PL POLECA

Jedna zakłada, że zgon nastąpił w wyniku zabójstwa. Druga, że wskutek samobójstwa.

Bezpośrednio po znalezieniu zwłok prokurator wraz z lekarzem sądowym z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzili na miejscu oględziny zwłok i miejsca zdarzenia. Po ich zakończeniu przeprowadzona została sekcja zwłok. Uczestniczył w niej prokurator.

Na potrzeby śledztwa zabezpieczono monitoringi obejmujące okolice miejsca ujawnienia zwłok. Trwa ustalanie i przesłuchiwanie świadków, którzy widzieli wcześniej pokrzywdzonego.

Prowadzone są również przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez pokrzywdzonego. Zlecone zostały badania toksykologiczne i histopatologiczne próbek zabezpieczonych podczas sekcji.

Prokuratura ustala także okoliczności przebywania mężczyzny na Plantach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: prokuratura wszczęła śledztwo ws. zwłok mężczyzny na Plantach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.