Kraków: tysiąc pakietów z maseczkami i płynami dezynfekcyjnymi trafi do seniorów

Kraków: tysiąc pakietów z maseczkami i płynami dezynfekcyjnymi trafi do seniorów
(fot. unsplash.com)
PAP / df

Tysiąc „Pakietów seniora” zawierających praktyczne zestawy przydatne w przeciwdziałaniu zakażeniu koronawirusem trafi do starszych mieszkańców Krakowa i Skawiny. Akcję zorganizowały firmy z programu „Ciepło dla Krakowa” we współpracy z lokalnymi klubami seniorów.

Inicjatywa pod hasłem „Bądźmy bezpieczni i pełni ciepłych myśli” rozpoczęła się podczas przypadającego w piątek Ogólnopolskiego Dnia Seniora i potrwa przez kilka najbliższych tygodni. Jej organizatorami są krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła, elektrownia CEZ Skawina oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Krakowie we współpracy z Centrami Aktywności Seniorów w Krakowie i Stowarzyszeniem Klubu Seniora "Seniorek" w Skawinie.

W "Pakietach seniora" znajdują się m.in.: maseczki z oddychającego materiału z filtrem wymiennym o wysokim stopniu filtracji, płyny dezynfekcyjne oraz magnes na lodówkę z zaleceniami obowiązującymi w czasie pandemii i najważniejszymi informacjami kontaktowymi przydatnymi w obecnym czasie. Każdy pakiet zostanie poddany ozonowaniu przed dostarczeniem go do seniorów.

Jak podkreśliła w piątek Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, dzięki inicjatywie partnerów programu „Ciepło dla Krakowa” tysiąc „Pakietów seniora” trafi do osób starszych.

"Rozpoczęcie kolejnej inicjatywy, skierowanej do seniorów, jest cenną odpowiedzią na obecne potrzeby” - wskazała.

Koordynatorem akcji są Centra Aktywności Seniora przy Urzędzie Miasta Krakowa oraz Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek”. Projekt wspiera Fundacja Kształcenia Wypoczynku i Rekreacji w Krakowie, która powstała z inicjatywy ZHP Chorągiew Krakowska

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Kraków: tysiąc pakietów z maseczkami i płynami dezynfekcyjnymi trafi do seniorów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.