Kraska: duże zainteresowanie szczepieniem przeciw COVID-19. Zachęcamy do zapisów telefonicznych

Kraska: duże zainteresowanie szczepieniem przeciw COVID-19. Zachęcamy do zapisów telefonicznych
(fot. PAP/EPA/SLOVAK REP. MIN. OF HEALTH HANDOUT)
10 miesięcy temu
PAP / df

Odnotowujemy w piątek bardzo duże zainteresowanie szczepieniem przeciw COVID-19, zachęcamy by nie stawiać się osobiście w przychodniach, ale korzystać z zapisów telefonicznych – powiedział w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

O 6 rano w piątek ruszyły zapisy na szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób od 70. roku życia.

Dane udostępnione na Twitterze przez SzczepimySię mówią, że w pierwszej godzinie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów 70+. "Odnotowujemy bardzo duży ruch na infolinii, która w w szczycie notowała ponad 300 tys. wywołań na minutę" – podano na Twitterze.

"Pierwsze sygnały, które mamy, są bardzo optymistyczne, jest bardzo duże zainteresowanie. Mam sygnały, że pod przychodniami lekarzy rodzinnych gromadzą się kolejki. Apeluję, by w nich nie stać, można zarejestrować się przez infolinię albo dzwoniąc do swojego lekarza rodzinnego i nie gromadzić się" – powiedział Kraska w Jedynce Polskiego Radia.

"Osoby starsze nie muszą czekać i osobiście się zapisać, na pewno można to zrobić telefonicznie w lepszym komforcie" – zaznaczył.

Wiceminister wskazał, że grupa seniorów 70 plus jest liczniejsza niż 80 plus. "To dwie grupy na których nam najbardziej zależy, jeśli chodzi o tempo szczepień, są to grupy wysokiego ryzyka. Z tych grup najwięcej osób trafia do szpitali z powodu zakażenia" – wskazał.

Zapisy seniorów powyżej 80 lat na szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły 15 stycznia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia wszystkich osób od 70. roku życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraska: duże zainteresowanie szczepieniem przeciw COVID-19. Zachęcamy do zapisów telefonicznych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.