Krzyżacki zamek wystawiony na sprzedaż

Krzyżacki zamek wystawiony na sprzedaż
Krzyżacki zamek w Ełku wystawiony na sprzedaż (fot. powiat.elk.pl)
PAP / ad

Krzyżacki zamek w Ełku (Warmińsko-Mazurskie) został ponownie wystawiony na sprzedaż. Poprzednie próby zbycia zamku przez miasto nie powiodły się, ale samorząd liczy, że teraz na rynku nieruchomości jest lepsza koniunktura.

Informacje o zamiarze sprzedaży zamku krzyżackiego o powierzchni 760 metrów kwadratowych, budynku powięziennego i innych budowli, wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste na 99 lat dwóch działek, ukazały się w lokalnej prasie. Przetarg i licytację zaplanowano na 8 czerwca w urzędzie miasta w Ełku.

Podkreślił, że samorząd liczy, iż teraz pojawi się nabywca, ponieważ poprawiła się koniunktura na rynku nieruchomości. Władze Ełku chcą, by w zamku prowadzona była działalność usługowa, związana z obsługą ruchu turystycznego, np. aby powstał tu hotel, pensjonat, centrum konferencyjne.

Obecnie otoczenie zamku jest wykorzystywane do organizowania imprez plenerowych, natomiast wnętrze zamku nie nadaje się do prowadzenia działalności. Aby zamek nie niszczał, miasto wymieniło okna i naprawiło stropy.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Krzyżacki zamek wystawiony na sprzedaż
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.