Leśniczy odnalazł 3,5-letniego chłopca

Leśniczy odnalazł 3,5-letniego chłopca
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / psd

Po ponad 16 godz. poszukiwań w piątek odnaleziono 3,5-letniego Dawida, który w czwartek po południu zaginął w miejscowości Karolinów w gminie Sulejów k. Piotrkowa Trybunalskiego. Wyziębionego i wystraszonego chłopca w lesie, kilka kilometrów od domu, znalazł leśniczy.

Leśniczy z Leśnictwa Łazy, który brał udział w poszukiwaniach, odnalazł dziecko w lesie około trzech kilometrów od domu chłopca. Wszystko wskazuje na to, że malec całą noc spędził w lesie, na szczęście cały czas pozostawał w towarzystwie swojego psa, za którym wybiegł z domu.

"To właśnie pies swoim szczekaniem doprowadził leśniczego do zagłębienia w lesie, gdzie leżał skulony chłopiec" - relacjonowała PAP rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka. Wyziębionego, przemoczonego i wystraszonego chłopca leśnicy okryli swoimi kurtkami i przewieźli go do domu; wezwano karetkę pogotowia.

Chłopcu prawdopodobnie nic poważnego się nie stało, ale lekarz zdecydował o przewiezieniu go do szpitala na obserwację.

3,5-letni Dawid był poszukiwany od czwartku. Ostatni raz był wówczas widziany ok. godz. 16.30, gdy wybiegł z podwórka za swoim psem. Rodzina początkowo szukała dziecka na własną rękę; ok. godz. 18 zaalarmowała piotrkowską policję.

Wieś, z której pochodzi chłopiec, otaczają kompleksy leśne. W prowadzonych na szeroką skalę poszukiwaniach uczestniczyło kilkaset osób: policjanci i strażacy z psami i kamerami termowizyjnymi, policyjne śmigłowce, rodzina dziecka i okoliczni mieszkańcy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Leśniczy odnalazł 3,5-letniego chłopca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.