Łódź: rodzice 4–miesięcznej dziewczynki podejrzani o znęcanie się nad nią

Łódź: rodzice 4–miesięcznej dziewczynki podejrzani o znęcanie się nad nią
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
PAP / df

Zarzut znęcania się nad swoją niespełna 4–miesięczną córką i spowodowanie u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu postawiła łódzka prokuratura 26-letniej kobiecie i jej o rok młodszemu partnerowi. Grozi im kara do lat 15 więzienia. Oboje zostali aresztowani na trzy miesiące.

Poinformował o tym w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wyjaśnił, we wtorek ok. godz. 21 policja powiadomiona została przez lekarzy jednego z łódzkich szpitali o tym, że zgłosiła się tam 26–letnia kobieta wraz ze swoją niespełna 4–miesięczną córką. U dziecka stwierdzono sińce i urazy wewnątrzczaszkowe charakterystyczne dla zespołu dziecka potrząsanego. W trybie pilnym dziewczynka poddana została neurochirurgicznej operacji ratującej życie.

26-latka i jej o rok młodszy partner – ojciec niemowlęcia - zostali zatrzymani.

Jak ustalono, nie jest to pierwszy pobyt dziewczynki w szpitalu. Wcześniej trafiła tam w październiku także z urazem wewnątrzczaszkowym. Wówczas również przeszła operację. Szpital zawiadomił o tym sąd rodzinny, który ustanowił kuratora.

Rodzice dziecka sami zajmują się jego wychowaniem. W oparciu o zebrane dowodowy prokuratura postawiła im zarzut znęcania się nad córką i spowodowaniu u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Kobieta przyznała się do zarzutu. Oświadczyła przy tym, że nie chcieli zrobić dziecku krzywdy. Ojciec formalnie nie przyznał się do zarzutów, w wyjaśnieniach wskazał jednak na elementy stosowania przemocy fizycznej. Z relacji podejrzanych wynika, że nie radzili sobie z wychowaniem córki. Kiedy ta płakała, potrząsali nią bądź dawali klapsy, by ją uciszyć. Po przeprowadzonej operacji dziecko trafiło na OIOM.

Stwierdzono również, że 25-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres 3 miesięcy. W piątek sąd przychylił się do wniosku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łódź: rodzice 4–miesięcznej dziewczynki podejrzani o znęcanie się nad nią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.