Łódź zaszczepiła ponad setkę osób w kryzysie bezdomności

Łódź zaszczepiła ponad setkę osób w kryzysie bezdomności
Zdj.: Lightsource/depositphotos.com
PAP/tkb

W Łodzi na placu Jana Pawła II przeciwko COVID-19 zaszczepiono ponad sto osób, głównie tych, którzy są w kryzysie bezdomności - przekazała w niedzielę po południu PAP pełnomocniczka ds. szczepień wojewody łódzkiego Jolanta Kowalik-Gęsiak.

Zorganizowany i uruchomiony w niedzielę przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego punkt szczepień zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej, na placu im. Jana Pawła II w Łodzi. Punkt czynny był w niedzielę od godz. 10. Stosowane były jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson.

"Po południu przed punktem przed katedrą zaczęli się gromadzić potrzebujący, który przyszli tu na zupę. Dla osób, które się zaszczepiły rozdawaliśmy dodatkowe posiłki. Co istotnie szczepiliśmy osoby, które nie miały dowodu tożsamości. W naszym punkcie mobilnym zabiegom poddawały się również osoby, które przyszły 'z ulicy', nie mające problemów z bezdomnością" - podsumowała akcję pełnomocniczka ds. szczepień.

Za tydzień, w niedzielę 27 czerwca mobilny punkt szczepień dla bezdomnych ponownie stanie przed łódzką archikatedrą. W podobnym punkcie będzie można się zaszczepić także w przyszły weekend w Skierniewicach.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
23,74 zł
33,92 zł

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Łódź zaszczepiła ponad setkę osób w kryzysie bezdomności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.