Łódzkie: Stabilizuje się sytuacja powodziowa

PAP / slo

Stabilizuje się sytuacja powodziowa w Łódzkiem. W dorzeczu rzeki Bzury, Pilicy i Warty poziom wody obniżył się do strefy wody wysokiej. Tylko w Sulejowie na Pilicy o 24 cm przekroczony został stan ostrzegawczy.

Jak poinformował w sobotę PAP dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego Jacek Raczyński, nadal w czterech gminach obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Chodzi o gminy: Szadek (pow. zduńskowolski), Burzenin (pow. sieradzki), Wieruszów (pow. wieruszowski), Aleksandrów (pow. piotrkowski).

Na terenach dotkniętych powodzią stale monitorowana jest sytuacja epidemiologiczna. "Nie zaobserwowano wzrostu zachorowań; wykonano 969 szczepień poekspozycyjnych przeciwko tężcowi" - dodał Raczyński. Według niego, powiatowi lekarze weterynarii prowadzą nadzór na terenach zalewowych i dotąd nie odnotowano padłych zwierząt.

Na podtopionych terenach wciąż trwa usuwanie skutków powodzi. Mieszkańcy osuszają i sprzątają domy i budynki gospodarcze. Dotąd uprzątniętych zostało ok. 40 proc. poszkodowanych gospodarstw.

DEON.PL POLECA

Według nieoficjalnych informacji w Łódzkiem podtopieniu uległo 453 miejscowości, ponad 1,8 tys. budynków mieszkalnych, 16 obiektów użyteczności publicznej, 22 obiekty sportowe, 39 szkół, 7 przychodni lekarskich, 10 placówek kultury. Uszkodzeniu uległo 483 km dróg. Łączne straty na terenie województwa łódzkiego oszacowano na 72 mln zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Łódzkie: Stabilizuje się sytuacja powodziowa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.