LOT wraca na trasę do Indii. To szósty kierunek obsługiwany przez polskiego przewoźnika w Azji

LOT wraca na trasę do Indii. To szósty kierunek obsługiwany przez polskiego przewoźnika w Azji
(fot. depositphotos.com)
PAP / pk

PLL LOT po wielu latach powraca na trasę z Warszawy do Indii - powiedział w środę podczas inauguracyjnego rejsu z Lotniska Chopina do Delhi prezes spółki Rafał Milczarski. Dodał, że Delhi jest szóstym kierunkiem obsługiwanym przez LOT do Azji.

"Po wielu latach ponownie LOT wraca na kierunek do Indii. Bardzo nam zależy na połączeniu i naszych rynków, w tym rozwoju obu gospodarek oraz turystyki" - powiedział Milczarski.

DEON.PL POLECA

Pierwsze regularne połączenie do Delhi z Warszawy z międzylądowaniem w Taszkencie zostało uruchomione w 1985 r. Boeingi 767 LOT-u rozpoczęły operacje na tej trasie we wczesnych latach 90-tych.

"Dziś, po 30 latach, LOT uruchamia do Indii bezpośrednie połączenie, w trakcie którego nasze najnowsze samoloty, czyli dreamlinery pokonają dystans 5271 km w niespełna siedem godzin" - powiedział prezes spółki. Rejs w powrotną stronę 8 godzin.

Prezes spółki wyraził nadzieję, że dzięki temu połączeniu więcej obywateli Indii będzie mogło podróżować do Europy i nie tylko. "Nasza siatka, w tym m. in. połączenie do Miami jest skorelowane z połączeniem do Indii" - powiedział.

Obecny na uroczystości ambasador Indii w Polsce Tsewang Namgyal wskazał, że "Polska jest bramą do Europy Środkowej, a Indie dla Polski są kluczowym rynkiem".

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz wyraził nadzieję, że połączenie LOT-u przełoży się na "intensyfikacje nie tylko relacji turystycznych, ale i relacji gospodarczych".

Samoloty będą startowały z warszawskiego Lotniska Chopina o godz. 22.40 we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele, z lądowaniem w porcie Indiry Gandhi około godz. 9. czasu lokalnego. W drodze powrotnej samoloty będą startować ok. godz. 11 czasu lokalnego w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele z przylotem do Warszawy około godz. 16.

Nowe połączenie będzie wykonywane Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi samolotami szerokokadłubowymi świata. W każdym z nich pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, LOT Premium Economy Class oraz LOT Economy Class.

LOT podkreśla, że Indie są siódmą gospodarką świata, kraj zamieszkuje ponad 1,3 mld osób.

"Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do krajów Unii Europejskiej" - wskazuje LOT.

Spółka tłumaczy, że uruchomienie połączenia z Warszawy do Delhi zostało zaplanowane w strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016r., a większość z jej założeń polski przewoźnik zrealizował przed czasem.

Do końca tego roku do floty zostanie włączony kolejny samolot B787 Dreamliner, dzięki czemu ich liczba we flocie LOT-u zwiększy się do 15.

LOT w ubiegłym roku przewiózł ponad 8,9 mln podróżnych. W tym roku planuje przekroczyć barierę 10 mln przewiezionych osób. Flota narodowego przewoźnika to ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej ofercie ponad 100 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach.

Narodowy przewoźnik w 2018 r. zainaugurował m.in. trasy Warszawa-Singapur, Rzeszów-Newark, Budapeszt-Nowy Jork JFK oraz Budapeszt-Chicago. LOT planuje w tym roku uruchomić kolejne połączenia dalekiego zasięgu, w tym z Warszawy do Pekinu-Daxing oraz do Colombo na Sri Lance, a także z Budapesztu do Seulu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

LOT wraca na trasę do Indii. To szósty kierunek obsługiwany przez polskiego przewoźnika w Azji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.