M. Kęskrawiec naczelnym "Dziennika Polskiego"

PAP / slo

Dziennikarz Marek Kęskrawiec od 15 lutego obejmie stanowisko redaktora naczelnego "Dziennika Polskiego". Pełniący dotychczas obowiązki redaktora naczelnego Maciej Kwaśniewski zostanie jego zastępcą - poinformowała grupa wydawnicza Polskapresse na swojej stronie internetowej.

Jak powiedział w środę w rozmowie z PAP Marek Kęskrawiec, chciałby wprowadzić w "Dzienniku Polskim" sporo zmian, ale w sposób ewolucyjny. Planuje także "zwiększyć spektrum poglądów prezentowanych na łamach dziennika, tak by dotychczas dominujący nurt radykalnej publicystyki prawicowej nie był nurtem głównym".

Od lipca ub. roku Polskapresse jest właścicielem "Dziennika Polskiego". Prawa do dziennika nabyła kupując od grupy Wydawnictwo Jagiellonia spółkę Polski Dom Medialny, będącą wydawcą "Dziennika Polskiego".

"Dziennik Polski" ukazuje się w województwie małopolskim od 1945 roku i wychodzi w sześciu wydaniach lokalnych: krakowskim, nowosądeckim, tarnowskim, Małopolski Zachodniej, podhalańskim, wokół Krakowa. Polskapresse jest też właścicielem innej gazety codziennej, ukazującej się w Małopolsce - "Gazety Krakowskiej".

Jak podano w komunikacie Polskapresse, Marek Kęskrawiec ma bogate doświadczenie dziennikarskie zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i regionalnych. Swoją pracę dziennikarską rozpoczynał w 1989 r. w toruńskim tygodniku Wolne Słowo. Później pracował w Nowościach, Gazecie Krakowskiej i Super Expressie, a jako dziennikarz śledczy w tygodniku Newsweek Polska. W latach 2004-2006 związany z TVN na stanowiskach wiceszefa działu reportażu w krakowskiej redakcji oraz współproducenta programów Superwizjer i Uwaga.

Od 2010 roku wykłada na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest współautorem książki "Afganistan. Po co nam ta wojna" i autorem "Czwarty pożar Teheranu", a także laureatem wielu nagród i wyróżnień; zdobył m.in. dwukrotnie nagrodę Grand Press (2002 i 2003) oraz Nagrodę im. Beaty Pawlak za książkę "Czwarty pożar Teheranu".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

M. Kęskrawiec naczelnym "Dziennika Polskiego"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.