Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu

Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / slo

Władze PiS w oficjalnym stanowisku skrytykowały działania prokuratury wobec posła Antoniego Macierewicza. Odebranie immunitetu Macierewiczowi będzie zamachem na swobodę i niezależność prac zespołu smoleńskiego - napisali w uchwale członkowie komitetu politycznego.

Warszawska prokuratura apelacyjna wystąpiła o uchylenie immunitetu Macierewicza, by zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w związku z publikacją raportu o WSI.

DEON.PL POLECA
"Prawo i Sprawiedliwość wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec prób pociągnięcia do odpowiedzialności karnej posła Antoniego Macierewicza. Działania prokuratury oraz idące w ślad za nimi zapowiedzi uchylenia immunitetu posłowi Antoniemu Macierewiczowi traktujemy jednoznacznie jako polityczne i podyktowane chęcią swoistej zemsty na byłym szefie Komisji Weryfikacyjnej WSI" - napisały władze PiS w uchwale, do której dotarła PAP.

"Odebranie immunitetu posłowi Macierewiczowi będzie zatem zamachem na swobodę i niezależność prac zespołu (...) Należy zastanowić się, czy próby oskarżania Antoniego Macierewicza przez prokuraturę nie są wynikiem skutecznych działań posła jako szefa zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej" - zaznaczają członkowie komitetu politycznego.

DEON.PL POLECA

"Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się działaniom mającym na celu pozbawienie posła Antoniego Macierewicza immunitetu. Mamy nadzieję, że organy państwa odstąpią od zapowiedzianych działań" - kończą oświadczenie politycy PiS.

Prokuratura Generalna bada wniosek. W środę Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że analiza wniosku będzie gotowa do końca grudnia. Ewentualna decyzja w tej sprawie zapadnie w styczniu.

Wniosek o uchylenie Macierewiczowi immunitetu bada Prokuratura Generalna. W środę Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że analiza wniosku będzie gotowa do końca grudnia. Ewentualna decyzja w tej sprawie zapadnie w styczniu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w poniedziałek, że decyzja prokuratury, która chce uchylenia immunitetu Macierewiczowi za publikację raportu z weryfikacji WSI, pokazuje, "jak bardzo nasze państwo jest kontynuacją PRL". Zdaniem Kaczyńskiego Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.