Marek Sawicki ponownie ministrem rolnictwa

Marek Sawicki ponownie ministrem rolnictwa
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / slo

Prezydent Bronisław Komorowski powołał w poniedziałek Marka Sawickiego (PSL) na ministra rolnictwa.

Sawicki zastąpił na tym stanowisku swojego partyjnego kolegę Stanisława Kalembę, który podał się do dymisji w czwartek w związku z problemami dotyczącymi afrykańskiego pomoru świń.

Sawicki był ministrem rolnictwa w obu gabinetach koalicyjnego rządu PO-PSL; sprawował tę funkcję w pierwszym rządzie Donalda Tuska w latach 2007-2011; pozostał na stanowisku po powołaniu nowego rządu jesienią 2011 r. Został odwołany w końcu lipca 2012 r. Powodem była afera z tzw. taśmami PSL, na których szef kółek rolniczych Władysław Serafin rozmawiał z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem na temat możliwych nieprawidłowości w instytucjach związanych z resortem rolnictwa. Sawicki wówczas złożył dymisję.

W ocenie premiera Donalda Tuska, Sawicki jest właściwym kandydatem, "jeśli chodzi o umiejętność podejmowania szybkich i twardych decyzji", a obecna sytuacja, związana ze skutkami wystąpienia w Polsce przypadków afrykańskiego pomoru świń, wymaga energicznego zarządzania.

Sawicki w rozmowie z dziennikarzami podkreślał, że najważniejszym jego zadaniem po rozpoczęciu pracy na stanowisku ministra będzie doprowadzenie do skupu mięsa ze strefy buforowej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Marek Sawicki ponownie ministrem rolnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.