Mariusz Kamiński dziękuje posłom za odwagę

Mariusz Kamiński dziękuje posłom za odwagę
(fot. PAP/Jacek Turczyk)
PAP / drr

Mariusz Kamiński (PiS) podziękował posłom z innych klubów poselskich, którzy we wtorek zagłosowali przeciw uchyleniu mu immunitetu poselskiego. Według b. szefa CBA ponoszą oni teraz polityczne konsekwencje swojej "niezależności i odważnej postawy".

Kamiński podziękował wszystkim posłom, którzy byli przeciw uchyleniu mu immunitetu, w szczególności tym z innych klubów. "Jest mi niezmiernie przykro, że osoby te ponoszą konsekwencje polityczne za swoją niezależność, za swoją odważną postawę" - powiedział Kamiński na piątkowej konferencji prasowej.

DEON.PL POLECA"Mam nadzieję, że wyborcy tych ugrupowań docenią tę postawę i nie będą chcieli, aby w parlamencie reprezentowali ich politycy, którzy tak naprawdę są tylko maszynkami do głosowania wykonującymi partyjne instrukcje" - podkreślił b. szef CBA.

We wtorek Sejm na utajnionym posiedzeniu nie zgodził się na uchylenie immunitetu byłemu szefowi CBA. Przeciwko wnioskowi prokuratury było 9 posłów koalicji PO-PSL, 34 wstrzymało się od głosu.

Kamiński podkreślił też, że wszystko, co powiedział podczas tajnego posiedzenia Sejmu, odnosząc się do stawianych mu zarzutów, jest prawdą. "Każde słowo, które padło w Sejmie jest łatwe do zweryfikowania" - podkreślił powiedział.

Zaznaczył też, że prokuratura nigdy nie sformułowała wobec niego zarzutów "nielegalnych działań operacyjnych ani poświadczenia nieprawdy w dokumentach". "Jedyny zarzut, jaki został wobec mnie sformułowany, odnosi się tylko i wyłącznie do sprawy Kwaśniewskich i dotyczy on rzekomo niewłaściwej analizy prawnej zgromadzonego przez CBA materiału" - mówił Kamiński.

Prokuratura chciała postawić Kamińskiemu zarzuty przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA. Wcześniej Kamiński informował, że wniosek prokuratury dotyczył operacji zakupu willi w Kazimierzu Dolnym, którą wcześniej - jak przypuszczało Biuro - nielegalnie kupili Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mariusz Kamiński dziękuje posłom za odwagę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.