Mariusz Kamiński nowym wiceszefem PiS

Mariusz Kamiński nowym wiceszefem PiS
(fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz)
PAP / pz

Były szef CBA Mariusz Kamiński został w sobotę wybrany przez Rade Polityczną PiS na wiceprezesa partii - dowiedziała się PAP od uczestników spotkania w Pułtusku.

Rada Polityczna wybrała też nowych członków Komitetu Politycznego. W skład kierownictwa PiS weszli: rzecznik PiS Adam Hofman, europoseł Tomasz Poręba, europoseł Marek Gróbarczyk oraz posłowie Elżebieta Witek oraz Wiesław Janczyk.

Jarosław Kaczyński podczas posiedzenia Rady wygłosił kilkudziesięciominutowe przemówienie. Według informatorów PAP zaproponował m.in. reformę sposobu powoływania członków komitetu politycznego. Władze terenowe miałyby mieć większy wpływ na wybór kierownictwa partii.

Kaczyński mówił też o przyczynach porażki wyborczej. Wskazywał między innymi, że potrzebna jest jedność i spójność partii oraz praca w terenie.

Powtórzył tezę zawartą w poniedziałkowym liście do członków PiS, że najbardziej do porażki w październikowych wyborach przyczynił się ostatni tydzień kampanii, w tym jego wypowiedź nt. kanclerz Angeli Merkel.

Prezes PiS miał też powiedzieć, że konieczne jest ujednolicenie przekazu w mediach. Mówił również, że PO stosuje zabieg socjotechniczny polegający na udowodnieniu, że Platforma to "rozsądne centrum", a wszystkie inne partie, w tym PiS to skrajności.

PiS ma kryzys poza sobą - oświadczył w sobotę nowy wiceprezes partii Mariusz Kamiński.

- PiS ma kryzys poza sobą. Z przebiegu dyskusji można wnioskować, że nasi najważniejsi działacze chcą dalej, solidarnie, ze sobą działać i realizować cele zgodne z oczekiwaniami naszego elektoratu, milionów Polaków, którzy nie chcą zajmować się problemami wewnętrznymi partii, ale chcą, aby była to skuteczna i silna opozycją - powiedział Kamiński na briefingu po głosowaniu.

Według rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Adama Hofmana wybór Kamińskiego świadczy m.in. o tym, że w Polsce jak nigdy wcześniej są aktualne walka z przestępczością i korupcją. Hofman dodał, że dyskusja podczas Rady była "dobra i energetyczna". Przyznał, że w dyskusji pojawiały się głosy krytyczne dotyczące działań partii, m.in. podczas kampanii wyborczej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Mariusz Kamiński nowym wiceszefem PiS
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.