Mazurek: prezes PiS nie weźmie udziału w sobotnim kongresie Polski Razem

Mazurek: prezes PiS nie weźmie udziału w sobotnim kongresie Polski Razem
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Z powodu choroby prezes PiS Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w sobotnim kongresie Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej - poinformowała w piątek na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Wcześniej wicemarszałek Senatu, wiceprezes Polski Razem Adam Bielan poinformował w RFM FM, że zaplanowane na piątek spotkanie kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych - które miało dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu - zostało przełożone, bo prezesa PiS "zmógł wirus". "Od kilku dni jest w domu, lekarze zalecają, żeby do końca tygodnia z domu nie wychodził" - podkreślił.

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował na Twitterze, że spotkanie kierownictwa PiS odbędzie się w przyszłym tygodniu.

W sobotę na PGE Narodowym w Warszawie wicepremier Jarosław Gowin zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych. Zostanie również przedstawiona nowa nazwa formacji. Gowin zapowiadał, że zostaną przedstawione także "zręby programu" nowej formacji.

Z programu wydarzenia, zapowiedzianego jako "Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy" oraz "Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych", wynika, że rozpocznie się ono o godz. 9. Głos zabiorą m.in. wicepremier Jarosław Gowin, liderzy środowisk wchodzących w skład nowego ugrupowania, w tym reprezentanci Republikanów, środowisk wolnościowych, samorządowych i parlamentarzystów.

Gości kongresu i konwencji przywitają: wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która - jak mówił wicepremier na początku października - mogłaby być wspólną kandydatką Zjednoczonej Prawicy (PiS, Polska Razem, Solidarna Polska) na prezydenta Krakowa.

Z dotychczasowych zapowiedzi Gowina, wynika że w skład nowej partii wejdą Republikanie oraz Chrześcijański Ruch Samorządowy, z którym związany jest m.in. b. prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki.

Nowa partia ma być konserwatywna, ale - jak podkreślał wicepremier - "zbudowana nowocześnie według zachodnich wzorów". 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mazurek: prezes PiS nie weźmie udziału w sobotnim kongresie Polski Razem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.