ME w pływaniu - złoty medal Kawęckiego

(fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)
PAP / jm

Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) zdobył złoty medal w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Netanji. To jego drugi triumf na tej imprezie. W środę wygrał tym samym stylem, ale na 200 m.

Rezultat podopiecznego trenera Pawła Słomińskiego to 49,64. Tym samym o 0,05 s poprawił należący do niego rekord Polski. Drugie miejsce zajął Rosjanin Stanisław Doniec - 50,30, a trzecie Brytyjczyk Christoph Walker-Hebborn - 50,35.

24-letni Kawęcki tym samym powtórzył wyczyn z 2011 roku. Wówczas mistrzostwa odbywały się w Szczecinie i również był najlepszy w tych konkurencjach. Łącznie w swojej karierze wywalczył na krótkim basenie sześć tytułów mistrza Europy (cztery na 200 m i dwa na 100) oraz dwukrotnie był mistrzem świata na 200 m.

W Netanji z biało-czerwonych na podium stała jeszcze Alicja Tchórz, która w czwartek była druga na 100 m stylem grzbietowym.