Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju
(fot. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej / Wikimedia Commons)
PAP / slo

Była cicha i uczynna, kochała góry, narty i muzykę - tak wspominali byłą Pierwszą Damę Marię Kaczyńską jej koledzy i koleżanki z lat młodości podczas I Memoriału jej imienia, który odbył się w sobotę w Rabce-Zdroju.

"Upamiętnienie tragicznie zmarłej prezydentowej poprzez dedykowanie jej sportowej imprezy skierowanej do dzieci i młodzieży, stanowi piękny gest w pełni zgodny z ideami, którymi Maria Kaczyńska kierowała się w swoim życiu, a zwłaszcza działalnością, jako Pierwszej Damy - napisała w liście do uczestników Marta Kaczyńska, córka Marii i Lecha Kaczyńskich, tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. - W naszych rozmowach mama często wspominała grono swoich nauczycieli i przyjaciół z Rabki. Środowisko, w którym wzrastała pozwoliło się jej ukształtować na osobę otwartą do ludzi, ciekawą świata patriotkę, poliglotkę, wspaniałą żonę, matkę i babcię".

DEON.PL POLECAMaria Kaczyńska w Rabce spędziła dzieciństwo i młodość, w Rabce uczęszczała do szkoły podstawowej i do liceum, gdzie zdała maturę.

Memoriał rozpoczął się od zawodów narciarskich dzieci i młodzieży z udziałem 120 uczestników. Po południu otwarto wystawę upamiętniającą związki Marii Kaczyńskiej z Rabką.

Zaprezentowano też zdjęcia dokumentujące działalność b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako parlamentarzysty z okręgu nowosądecko-podhalańskiego w latach 1991-1993. - Lech Kaczyński walczył o miejsce Polski w Europie i świecie, przywracał pamięć historyczną, która przez wiele pokoleń źle była interpretowana i przekazywana - powiedział wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS).

Pomysłodawczyni i główna organizatorka Memoriału im. Marii Kaczyńskiej, posłanka PiS Anna Paluch poinformowała, że odbędzie się on również w przyszłym roku, a do udziału w zawodach narciarskich będą zaproszeni parlamentarzyści.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.