"Metro": Mistrzowie latania z Polibudy

8 lat temu
"Metro" / PAP / drr

Studenci z Politechniki Warszawskiej zajęli trzy pierwsze miejsca w prestiżowych zawodach lotniczych sponsorowanych m.in. przez Lockheed Martin i NASA. Wyprzedzili kilkadziesiąt drużyn m.in. z Indii, Kanady czy USA - informuje "Metro".

Organizowane co roku w Stanach Zjednoczonych zawody SAE AeroDesign to najważniejsza światowa impreza dla młodych konstruktorów lotnictwa i kuźnia kadr dla takich potentatów jak Boeing, Lockheed Martin, Embraer czy NASA.

Mogą brać w nich udział tylko studenci, którzy mają samodzielnie zaprojektować, zbudować i zaprezentować dron, czyli model latający, sterowany drogą radiową, zdolny wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu.

"Sukces jest bezprecedensowy. Jeszcze nigdy nikomu na świecie nie udało się wygrać we wszystkich trzech kategoriach zawodów" - mówi prof. dr hab. inż Zobysław Goraj opiekun naukowy Koła SAE - sekcja AeroDesign.

Zwyciężając wyprzedziliśmy kilkadziesiąt drużyn akademickich z całego świata: od USA, przez Kanadę, Niemcy, aż po Brazylię czy Indie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Metro": Mistrzowie latania z Polibudy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.