Mieszkanie dla młodych małżeństw bez wkładu własnego? Premier zapowiada

Mieszkanie dla młodych małżeństw bez wkładu własnego? Premier zapowiada
fot. PAP/Paweł Supernak
PAP / pk

Szef rządu na briefingu prasowym wskazywał, że Skarb Państwa stać na to, aby gwarantować wkład własny na zakup mieszkania dla młodych rodzin.

"Poprosiłem o przyspieszenie prac, tak aby w ciągu paru tygodni powstał projekt ustawy o gwarancji przez państwo wkładu własnego na zakup mieszkania dla małżeństw do 40. roku życia" - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

"To program, który ma skompensować ten odwieczny deficyt w Polsce - brak mieszkań, brak +czterech kątów+. To było i jest marzenie wielu młodych polskich rodzin, także tych, którzy w poszukiwaniu lepszego życia musieli za ocean czy kanał La Manche emigrować" - dodał premier.

Dlatego - jak dodał - zwrócił się do Rządowego Centrum Legislacji o przyspieszenie prac w tym zakresie. "Tak, żeby w krótkich paru tygodniach powstał całościowy projekt ustawy (...) o gwarancji wkładu własnego dla małżeństw do 40. roku życia" - zapowiedział Morawiecki.

DEON.PL POLECA

Zaznaczył, że propozycja będzie także zakładała wsparcie "na powiększenie mieszkania". "Jak ktoś już ma swoje mieszkanie, spłaca kredyt hipoteczny(...), to żeby państwo też pomogło w polepszeniu standardu" - dodał szef rządu.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Paweł II, kard. Stefan Wyszyński

Słowa, które zmieniają świat

Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej...

Skomentuj artykuł

Mieszkanie dla młodych małżeństw bez wkładu własnego? Premier zapowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.