Mikołaj potrzebny od zaraz! Twój niewielki gest może sprawić ogromną radość

Mikołaj potrzebny od zaraz! Twój niewielki gest może sprawić ogromną radość
(fot. depositphotos.com)
mhd.org.pl/ ms

Każda paczka to uśmiechy na twarzach – i to chyba najlepsza zachęta, żeby przyłączyć się do naszej akcji - piszą organizatorzy.

Informację o akcji można znaleźć na stronie Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Listy do Mikołaja pisały całe rodziny, bo jak zauważają organizatorzy akcji, to one wiedzą najlepiej, czego najbardziej potrzebują. Pod swoją opieką małopolskie hospicjum ma ponad pięćdziesiąt domów, to ogromna liczba, stąd też potrzeby są duże. Dlatego placówka postanowiła zorganizować akcję, w której zachęca wszystkich do zaangażowania się w pomoc jej podopiecznym i zostania na jeden dzień świętym Mikołajem.

Co znajduje się w liście życzeń do Mikołaja? Jak możemy przeczytać na stronie hospicjum są to: "pieluszki flanelowe, pieluchy dla maluszków, pieluchy dla większych dzieci, środki pielęgnacyjne, kosmetyki, obiadki i deserki w słoiczkach, kaszki, pościele… mile widziane też nowe zabawki, zwłaszcza te pobudzające zmysły". Organizatorzy dodają ponadto, że "Mikołaje mogą działać w pojedynkę, albo łączyć się w grupy  – zatem zapraszamy: osoby prywatne, firmy, szkoły, przedszkola, mieszkańców osiedla… razem możemy przygotować naprawdę duże i cenne paczki".

Efekty akcji "Mikołaj poszukiwany" można obserwować na facebookowej stronie hospicjum, na której udostępniane są zdjęcia otrzymanych dotychczas prezentów dla dzieci. Wciąż jeszcze można pomóc, akcja trwa do 29 listopada. 

DEON.PL POLECA

"Wnętrze jednej paczki to zatem cenne artykuły niemal pierwszej potrzeby – na bieżąco wykorzystywane w domach naszych rodzin… choć z pewnością znajdzie się tam również miejsce na małe przyjemności – także dla rodzeństwa podopiecznych… czasami w domowym budżecie ciężko jest przewidzieć prezenty, albo są one bardzo skromne…" – piszą dalej na swojej stronie organizatorzy akcji. – "Każda paczka, to UŚMIECHY na twarzach: podopiecznych Hospicjum, rodziców, sióstr/braci – i to chyba najlepsza zachęta, żeby przyłączyć się do NASZEJ AKCJI."

Rzeczy można zanosić bądź wysyłać na ulicę Odmętową 4 w Krakowie. Na miejscu prezenty będą segregowane przez pracowników ośrodka i rozdane podczas Mikołajkowego Spotkania, które odbędzie się w grudniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mikołaj potrzebny od zaraz! Twój niewielki gest może sprawić ogromną radość
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.