Minister zdrowia apeluje do księży i wiernych przed Bożym Ciałem

Minister zdrowia apeluje do księży i wiernych przed Bożym Ciałem
(fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
wp.pl / jb

Przed nami długi weekend, który rozpoczyna się Bożym Ciałem. Czy organizowanie procesji i uczestnictwo w nich jest bezpieczne?

>> TUTAJ wysłuchasz całej wypowiedzi ministra

Łukasz Szumowski odpowiadając na to pytanie dla Wirtualnej Polski, zaapelował do kościołów o to, aby robiły częstsze procesje Bożego Ciała w mniejszych grupach. Powiedział: "apeluję do kościołów, żeby nie robić jednak ogromnych procesji i do wiernych, żeby zachowali dystans. Jeżeli jest on mniejszy niż dwa metry, to trzeba założyć maseczki, które zabezpieczą przed zarażeniem innych i nas". Jasno podkreślał swoje stanowisko, mówiąc: "Im mniejsze grupy, a może częściej, wtedy na pewno to pozwoli też na zachowanie większego bezpieczeństwa".

Minister zdrowia przyznał jednak, że to, czy Polacy zastosują się do jego apelu, jest zależne od przekazu w danym kościele. Mówił: "Apeluję do księży, do księży proboszczów o maksymalne zdroworozsądkowe podejście do tego, żeby to było bezpieczne dla wiernych, żeby może zrobić te procesje nie jedną, a dwie i żeby podzielić te grupy. Jeżeli to się da zrobić, to byłoby to najlepsze rozwiązanie". 

Na koniec przyznał, że lepszym pomysłem jest spędzanie dni wolnych na świeżym powietrzu i na otwartych przestrzeniach, a nie w domu.

Za nami rekordowy weekend

Przypomnijmy, że tylko w ostatnią sobotę i niedzielę potwierdzono ponad 1100 nowych zakażeń. W sobotę było ich 576 i był to najgorszy dzień pod względem ilości zachorowań od początku pandemii koronawirusa w Polsce. 346 zakażeń pochodzi z z Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka na Śląsku. 

Nadal pamiętajmy o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa, higieny i dystansu społecznego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wacław Królikowski SJ, Agnieszka Odrowąż-Pieniążek

Powołanie do miłości to podstawowe i wieczne powołanie każdego człowieka. Bóg bowiem stworzył człowieka „na swój obraz, na obraz Boży go stworzył” (Rdz 1,27), powołując go do relacji miłości, ponieważ „Bóg jest miłością” (1 J...

Skomentuj artykuł

Minister zdrowia apeluje do księży i wiernych przed Bożym Ciałem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.