Minister Zdrowia jednoznacznie o spotkaniach rodzinnych w święta. "To jest ogromne ryzyko"

Minister Zdrowia jednoznacznie o spotkaniach rodzinnych w święta. "To jest ogromne ryzyko"
(fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
1 miesiąc temu
tvn24.pl / jb

W najnowszym "Magazynie TVN24" Krzysztof Skórzyński rozmawia z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim, o tym, jak wygląda sytuacja w Polsce, czego najbardziej się boi i jak odpowiada na pytanie "co będzie?". 

>> TUTAJ przeczytasz pełny tekst wywiadu

Na samym początku rozmowy minister zapytany o to, czy się boi, odpowiada, że tak. Przyznaje, że robi wszystko, żeby polscy lekarze nie musieli stanąć przed wyborem, komu zabierają, a komu dają respirator. 

Szumowski zdecydowanie zniechęca Polaków do odwiedzania rodziny w święta, mówi: "nie zalecam, by jeździli i organizowali rodzinne spotkania. Naprawdę, to jest ogromne ryzyko. Powtórzę: to jest ogromne ryzyko". Przekonuje do świąt w samotności lub tylko z tymi, z którymi mieszkamy na co dzień. Dodaje, że mówi to także jako lekarz.

Powtarza, że powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach i w pracy. Mówi: "mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych". Wyznaje, że ciągle towarzyszy mu stres, ponieważ decyzje, które podejmuje na co dzień, są często trudne. 

Zapytany o to, czy realizuje teraz swoją najważniejszą misję, nie odpowiada jednoznacznie. Obecną sytuację porównuje do tych, w których uczestniczył jako lekarz, kiedy miał na stole operacyjnym umierającego pacjenta i musiał przeprowadzić zabieg ratujący życie. Przyznaje, że jako lekarz miał spokojne życie, był szefem kliniki, miał wdzięcznych pacjentów. Teraz często zadaje sobie pytanie "po cholerę mi to było". Dodaje jednak: "ja naprawdę chciałem i dalej chcę tu zrobić coś ważnego".

Mówiąc o swoim życiu prywatnym, przyznaje, że stara się codziennie usiąść z rodziną przy stole, wypić z nimi herbatę, chociaż najczęściej dzieje się to w godzinach 23-24. Kiedy Skórzyński pyta go, co jest dla niego najtrudniejsze, odpowiada: "co zrobić, żeby rodzice, z którymi mieszkamy w jednym domu, nie zachorowali, bo mama ma białaczkę, tata ma 86 lat, a ja chodzę tu codziennie do pracy". Dodaje, że próbuje ich separować. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin
23,94 zł
39,90 zł

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Minister Zdrowia jednoznacznie o spotkaniach rodzinnych w święta. "To jest ogromne ryzyko"
Komentarze (2)
SA
Sławomir Antczak
6 kwietnia 2020, 21:38
Kłaniam się nisko ! Ktoś kto pomagał św. Matce Teresie jest człowiekiem Wielkiego Formatu .
GP
~Grażyna Powichrowska
6 kwietnia 2020, 16:43
Wielki szacunek Panie ministrze!

Skomentuj artykuł

Minister Zdrowia jednoznacznie o spotkaniach rodzinnych w święta. "To jest ogromne ryzyko"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.