Minister zdrowia: realizuje się czarny scenariusz. Ogłoszono nowe obostrzenia

Minister zdrowia: realizuje się czarny scenariusz. Ogłoszono nowe obostrzenia
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
7 miesięcy temu
konferencja prasowa / PAP / df

- Dzisiejsze wyniki wskazują, że materializuje się czarny scenariusz - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartek podczas konferencji.

Minister podkreślił, że sytuacja jest bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o różne regiony kraju. "Województwem, w którym jest najtrudniej nadal jest województwo warmińsko-mazurskie. Drugie w kolejności jest województwo pomorskie, w którym od najbliższej soboty wejdą obostrzenia takie, jak w województwie warmińsko-mazurskim" - powiedział Niedzielski.

Minister ogłosił także obostrzenia w kolejnych regionach Polski:

- Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań, co w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim, w województwie mazowieckim i województwie lubuskim. Zamknięte będą hotele, ograniczymy działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną kina teatry, galerie sztuki i inne miejsca kultury. Zamkniemy baseny, sauny, obiekty sportowe. Nauczanie będzie odbywało się w klasach I-III w trybie hybrydowym, podobnie jak w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim - zapowiedział Niedzielski.

Regulacje będą obowiązywały od najbliższej soboty 13.03 w województwie pomorskim, w lubuskim i mazowieckim - od poniedziałku 15.03. Potrwają do 28 marca.

Minister zaapelował także o stosowanie reguły "zostań w domu". Oświadczył, że w najbliższym czasie czeka nas kontynuacja wzrostów liczby zakażeń koronawirusem.

Jak mówił, jeśli chcemy, aby te wzrostu osiągnęły swoje apogeum przed świętami, to - akcentował - musimy stosować podstawowe reguł bezpieczeństwa, takie jak zasłanianie twarzy, zachowywanie dystansu czy wietrzenie pomieszczeń.

"To cały czas są narzędzia, które mogą nam pozwolić zredukować skalę wzrostów. To szalenie ważne i apeluję, żeby już w tej chwili, nie czekając na wprowadzenie regulacji, nie czekając na to od kiedy rozporządzenia zaczną działać, żebyśmy znowu zaczęli stosować regułę, czy zasadę zostań w domu" - powiedział Niedzielski.

Minister zapowiedział również, że istnieje perspektywa, że kolejne obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski

Artykuł aktualizujemy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bartosz Bartosik, Adam Bodnar
27,93 zł
39,90 zł

Obywatel PL to Ty

  • Czy nasza demokracja jest zagrożona?
  • Skąd w nas tyle podziałów?
  • W którą stronę zmierza reforma sądownictwa?
  • Kim są najbardziej wykluczone osoby?

O coraz mocniejszych pęknięciach w społeczeństwie, próbach manipulacji Polakami i...

Skomentuj artykuł

Minister zdrowia: realizuje się czarny scenariusz. Ogłoszono nowe obostrzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.