Młodzi nie chcą rozwodów. Rodzina popularna

Młodzi nie chcą rozwodów. Rodzina popularna
(fot. sxc.hu)
7 lat temu
"Rzeczpospolita" / PAP / pz

W Polsce rozpada się co trzecie małżeństwo, a coraz więcej osób żyje w wolnych związkach. Mimo to wartość rodziny nie słabnie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wynika to z badania prowadzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II oraz CBOS, które realizowała socjolog dr Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Według nich, w ciągu 5 lat znacząco spadła akceptacja dla rozwodów. W 2007 r. rozwody akceptowało dwa razy więcej osób, niż je odrzucało (44 pkt. proc. "tak", 22 pkt. proc. "nie"). Dziś tendencja się odwróciła, a wartości niemal się równoważą. 30 pkt. proc. zyskała odpowiedź "nie", a 29 pkt. proc. "tak". Z innych przeprowadzonych w tym roku badań CMJPII i CBOS wynika, że dla 92 proc. Polaków wzorem życia powinna być trwała rodzina.

Badanie zostało wykonane w styczniu na ogólnopolskiej próbie losowej 1000 Polaków w wieku od 15 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Młodzi nie chcą rozwodów. Rodzina popularna
Komentarze (6)
F
francesco
24 kwietnia 2013, 11:11
Kościół powinien ostrzegać przed zdradami i bardziej surowo traktować ten grzech, bo on głównie prowadzi do rozwodów
dobry łotr
24 kwietnia 2013, 10:16
Media mediami, rządy rządami, a my róbmy swoje. Dbajmy o jakośc swpoich małżeństw. ... @franek, ty chyba nie żyjesz w realu? Nie widzisz medialnej nagonki na małżeństwo? Seriale, które w początkowych swoich odcinkach pokazywały w miarę normalne (z kryzysami i w pełnej zgodzie) życie rodzin i małżeństw przeistoczyły się teraz w filmy reklamujące rozwody, zdrady małżeńskie, życie na kocią łapę. Nie dostrzegasz tego @franek? Czy taka "reklama" nie przynosi złych owoców? Pewnie, że ten kto jest głęboko wierzący nie będzie podatny na pokusy życia bez sakramentu, ale ilu młodych Polaków uwierzy w "małżeństwo na próbę". Dlatego uważam, że media mają ogromny wpływ na nasze realne życie, a wpływ na media mają niestety rządzący i oni są odpowiedzialni za wmawianie Polakom, że rozwód to nic wielkiego, że życie bez ślubu to wyraz nowoczesności.
PK
polecam: kryzys.org
24 kwietnia 2013, 09:40
Bo to tylko media nam wmawiają i wpajają w nas przeświadczenie, że rozwód to takie coś oczywistego. O małżeństwo trzeba walczyć a nie być w nim do pierwszych kryzysów. ... Kryzysy były, są i będą. Nie w tym rzecz, by żyć bez kryzysów, lecz, aby z nich wychodzić i sobie radzić.
F
franek
19 października 2012, 11:28
Media mediami, rządy rządami, a my róbmy swoje. Dbajmy o jakośc swpoich małżeństw.
19 października 2012, 10:49
Deklaracje w sonadażach, a realne życie to są dwie rózne sprawy.
K
Kasia
19 października 2012, 09:01
Bo to tylko media nam wmawiają i wpajają w nas przeświadczenie, że rozwód to takie coś oczywistego. O małżeństwo trzeba walczyć a nie być w nim do pierwszych kryzysów.

Skomentuj artykuł

Młodzi nie chcą rozwodów. Rodzina popularna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.