Na COVID-19 zmarło ponad 660 osób. To najwięcej w IV fali

Na COVID-19 zmarło ponad 660 osób. To najwięcej w IV fali
fot. Depositphotos
PAP / pk

- Mamy ponad 24 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 660 osób - przekazał w środę rzecznik rządu Piotr Müller. To największa liczba zgonów w czwartej fali pandemii.

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany w środę w Radiu ZET, czy zna już informacje nt. nowych zakażeń koronawirusem. - To jest ponad 24 tys. osób, które są zakażone, ale najgorsza wiadomość to jest ta, że ponad 660 osób zmarło - poinformował Müller.

Zmarły głównie osoby niezaszczepione

- To jest efekt niestety ostatnich tygodni, gdzie kumulowały się liczby zachorowań i niestety głównie (zmarły) osoby niezaszczepione - powiedział Müller.

Rzecznik rządu był też pytany, czy w Polsce jest już nowy wariant koronawirusa - omicron. - To jest na bieżąco badane, nie wiem, czy w tej chwili jest już potwierdzony pierwszy przypadek. Natomiast genotypy wszystkich zachorowań są na bieżąco monitorowane przez kilka laboratoriów w Polsce i bez wątpienia na terenie Polski jest już ta odmiana, tu nie ma co się łudzić - powiedział Müller.

 

DEON.PL POLECA

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Na COVID-19 zmarło ponad 660 osób. To najwięcej w IV fali
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.