Na dworcu PKP "ściany" mówią do podróżnych

Na dworcu PKP "ściany" mówią do podróżnych
(fot. flickr.com/by Editor B)
PAP/ "Dziennik Polski"

Jeśli palisz papierosa na stacji Kraków Główny, możesz usłyszeć pouczenie z głośnika na ścianie. Tak sokiści upominają niesfornych pasażerów - informuje "Dziennik Polski".

Wszyscy jesteśmy gwiazdami telewizji dozorowej. Kamery monitorujące rejestrują nasze zachowania w sklepach i autobusach, na lotniskach i ulicach. Na dworcu kolejowym Kraków Główny monitoring jest od dawna.

W tym roku stary, analogowy monitoring wideo został zastąpiony przez urządzenia cyfrowe, a zapis wideo gromadzony jest w komputerowych bankach pamięci. Pojawiła się też nowa funkcja systemu dozorowego - zdalne pouczanie niesfornych osób.

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, który w centrali monitorowania widzi na ekranie nieregulaminowe zachowanie podróżnego, może przemówić do niego przez głośnik. Palacze, którzy czasem za nic mają zakaz puszczania dymka na peronach usłyszą: "Tu Straż Ochrony Kolei, proszę zgasić papierosa".

Napomnienie z głośnika usłyszą nie tylko palacze. Sokista może także zawrócić uwagę komuś, kto biegnie do ruszającego pociągu lub w inny sposób narusza regulamin porządkowy kolejowej stacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Na dworcu PKP "ściany" mówią do podróżnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.