Najwyższy rangą generał zrzuca mundur

Najwyższy rangą generał zrzuca mundur
(fot. U.S. Army Europe Images / Foter / CC BY)
"Dziennik Polski" / PAP/ pz

Najwyższy rangą polski wojskowy, od lat związany z Krakowem gen. Mieczysław Bieniek odchodzi do cywila - ustalił "Dziennik Polski".

Informacje gazety potwierdza rzecznik MON ppłk Jacek Sońta. Jak mówi, zgodnie z decyzją ministra obrony 31 stycznia 2014 r. generał odejdzie z zawodowej służby wojskowej.

DEON.PL POLECAGen. Bieniek - ostatni, będący w czynnej służbie, czterogwiazdkowy generał w Wojsku Polskim - na najbliższe miesiące ten trafi do tzw. rezerwy kadrowej MON - stwierdza dziennik.

Na razie nie wiadomo, czy państwo nadal będzie chciało wykorzystywać wiedzę i doświadczenie tego specjalisty od wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych - donosi "DP", przypominając, że inny wysoki rangą oficer, gen. Mieczysław Cieniuch po odejściu z funkcji szefa Sztabu Generalnego WP będzie ambasadorem w Turcji.

Gen. Bieniek ma 62 lata. Ukończył Akademię Sztabu Generalnego, a kilka lat temu w Akademii Obrony Narodowej uzyskał tytuł doktora nauk wojskowych. Do 4 września był zastępcą naczelnego dowódcy strategicznego NATO ds. transformacji w Norfolk (USA).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Najwyższy rangą generał zrzuca mundur
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.