Napieralski apeluje do partii: pokażcie programy

Napieralski apeluje do partii: pokażcie programy
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / psd

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski zaapelował do liderów innych partii o przedstawienie programów wyborczych. Wezwał ich także do przedwyborczej debaty.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Napieralski przesłał do przewodniczących innych ugrupowań program Sojuszu "Jutro bez obaw" drogą elektroniczną; poinformował, że program został też wysłany pocztą.

DEON.PL POLECA- Przesyłam ten dobry program SLD liderom innych partii, aby zaprosić ich do debaty. Zwracam się do Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego, Waldemara Pawlaka - pokażcie swój program wyborczy, pokażcie swoje propozycje. Prześlijcie je nam, chcemy się z nimi zapoznać - powiedział Napieralski. Jak zaznaczył, nie chce, aby najbliższe tygodnie kampanii wyborczej "były tygodniami kłótni, sporów, nieprzyzwoitej walki politycznej, obrażania i atakowania".

- Polacy muszą się czuć bezpiecznie, muszą wiedzieć, że państwo jest silne i sprawne, zadba, kiedy tego potrzebują, a rządzący są profesjonalnie przygotowani i mają pomysł - mówił Napieralski.

Jak podkreślił, program Sojuszu przygotowali "najlepsi z najlepszych". - Traktuję program wyborczy SLD jako umowę między każdym Polakiem a mną, między każdym a SLD. To ma być gwarancja, że kiedy będziemy współrządzić państwem, będziemy to robić profesjonalnie i będziemy wiarygodni w tym, co robimy - powiedział Napieralski.

W jego ocenie program Sojuszu jest "realny, dobrze przygotowany, wiarygodny i ma kalendarz".

- Zwracamy się do ministra (infrastruktury) Cezarego Grabarczyka, by tym razem przypilnował, by Poczta Polska nie zawiodła i aby nasza przesyłka jak i inne przesyłki Polaków trafiły bezpieczenie do adresatów - dodał szef sztabu wyborczego Sojuszu Stanisław Wziątek.

Napieralski pytany był też o debaty z liderami innych partii.

- Rozmowa o Polsce, o jej przyszłości powinna być powinnością każdego Polaka, ale przede wszystkim polityków. To my bierzemy w swoje ręce odpowiedzialność za Polaków. Jeśli ktoś nie chce rozmawiać, sam sobie wystawia świadectwo - uważa przewodniczący Sojuszu. Jak dodał, debata powinna odbyć się w szerokiej formule. - Chciałbym, aby była to debata na konkrety, a nie puste hasła. Polacy chcą wiedzieć, jakie czeka ich jutro - podkreślił.

SLD wydał swój program w formie ponad 200-stronnicowej publikacji; program został podzielony został na trzy części: "Państwo", "Społeczeństwo" i "Gospodarka".

Rzeczniczka sztabu wyborczego PO Małgorzata Kidawa-Błońska pytana, kiedy Platforma przedstawi swój program wyborczy, powiedziała, że na razie PO podsumowuje cztery lata rządów, a program przedstawi we wrześniu.

W połowie czerwca na specjalnej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił zaktualizowany program partii "Polska nowoczesna, Polska solidarna, Polska bezpieczna".

Szef sztabu wyborczego PSL Eugeniusz Grzeszczak powiedział PAP, że jego ugrupowanie na pewno zapozna się nie tylko z program SLD, ale też propozycjami innych ugrupowań politycznych. - Będziemy im przekazywać swoje komentarze i uwagi - oświadczył polityk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Napieralski apeluje do partii: pokażcie programy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.