Nasza wiara i tradycje to nasza siła

Nasza wiara i tradycje to nasza siła
Ludzie, społeczeństwa, które są związane z tradycją, z wiarą, są pod każdym względem silniejsze niż te, które się jej pozbyły
9 lat temu
PAP / slo

Zaapelował do zwolenników Janusza Palikota, by "się opanowali". Mówił też o konieczności znajdowania "mocnych stron" przez regiony.

Kaczyński mówił, że wiara i wartości chrześcijańskie nie stoją w sprzeczności z szybkim rozwojem gospodarczym. Podał przykład Bawarii. Jak mówił, przed wojną i zaraz po niej był to najuboższy region Niemiec; teraz jest najbogatszy.

- Ludzie, społeczeństwa, które są związane z tradycją, z wiarą są pod każdym względem silniejsze niż te, które się jej pozbyły. I musimy o tym pamiętać - mówił Kaczyński.

Zwrócił się do "tych, którzy dzisiaj służą panu Palikotowi", żeby "się opanowali". "Wasza ofensywa przeciwko polskości, wasza ofensywa prowadzona na zlecenie Platformy Obywatelskiej, która sama nie chce tego robić, ale marzy o takiej Polsce, w której żadnych wartości by już nie było, bo wtedy czułaby się bezpieczna; otóż wasza ofensywa się nie powiedzie, skończy się wielką klęską. Dzisiaj zmienia się Polska, ale zmienia się też Europa. Wasze idee zawsze były szkodliwe, a teraz są też anachroniczne" - powiedział Kaczyński. Z sali odpowiedziały mu oklaski.

Kaczyński tłumaczył, że każdy region powinien znaleźć swoją mocną stronę, która może wykorzystać dla swojego rozwoju. - Na przykład jakiś specyficzny produkt, specyficzną markę, coś co może służyć miejscowemu biznesowi" i w oparciu o to przygotować strategię - mówił. - Taka strategia po opracowaniu byłaby uroczyście podpisana () i dostarczona wszystkim pełnoletnim obywatelom gminy () każdy mógłby obserwować działania władzy. Byłoby to zobowiązanie a jednocześnie mechanizm kontroli - wyjaśnił prezes PiS.

Podkreślił, że samorząd powinien budować "prawdziwą wspólnotę" z obywatelami nie tylko w czasie wyborów. - Samorządowcami () jesteśmy wszyscy - zaznaczył. Mówił, że obecne dziesięciolecie może być ostatnią łatwą dekadą dla rozwoju Polski. - To ostatnie dziesięciolecie, kiedy relacja między pracującymi, a tymi, którzy już zakończyli okres pracy jest stosunkowo korzystna. To jest ostatnie prawdopodobnie i niestety dziesięciolecie, kiedy są środki europejskie - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nasza wiara i tradycje to nasza siła
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Nasza wiara i tradycje to nasza siła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.