NBP upamiętnił Sławomira Skrzypka

NBP upamiętnił Sławomira Skrzypka
Na ścianie głównej siedziby NBP w Warszawie, odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą byłemu prezesowi NBP Sławomirowi Skrzypkowi. Sławomir Skrzypek zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. (fot. PAP Radek Pietruszka)
PAP / slo

Tablicę upamiętniającą Sławomira Skrzypka, byłego prezesa Narodowego Banku Polskiego, który zginał w katastrofie smoleńskiej, odsłonięto we wtorek na budynku centrali NBP w Warszawie.

Tablicę, którą odsłoniła wdowa Dorota Skrzypek, ufundowali współpracownicy i przyjaciele b. prezesa.

Dorota Skrzypek dziękowała obecnemu na uroczystości prezesowi NBP Markowi Belce. - Dziękuję za to, że od początku wspiera pan pamięć o moim mężu i otacza pomocą naszą rodzinę - mówiła.

Obok wdowy i prezesa NBP pod poświęcona przez księdza tablicą kwiaty złożyli przyjaciele Skrzypka, m.in. b. minister środowiska prof. Jan Szyszko. W uroczystości uczestniczyli też członkowie Rady Polityki Pieniężnej.

DEON.PL POLECA

Sławomir Skrzypek zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej. Od 2007 roku był prezesem Narodowego Banku Polskiego. Ukończył Politechnikę Śląską i ekonomię na SGH. Odbył praktyki w Kongresie USA. Działał w NZS, w stanie wojennym skazany za działalność opozycyjną. Pracował w NIK, był też prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W latach 2002-05 był zastępcą prezydenta Warszawy. Zajmował się też doradztwem finansowym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

NBP upamiętnił Sławomira Skrzypka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.