Nepotyzm Michalaka - rzecznika praw dziecka

Nepotyzm Michalaka - rzecznika praw dziecka
(fot. brpd.gov.pl)
PAP / slo

Politycy SLD zażądali w czwartek dymisji rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w związku z wydaniem publikacji na temat przemocy wobec dzieci, której współautorami są Izabela i Maciej Michalakowie - według mediów - brat i bratowa rzecznika.

O sprawie pisał w ostatnich dniach "Super Express". Datowana na 6 kwietnia 2013 r. publikacja zatytułowana "Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystywania seksualnego" znajduje się na oficjalnej stronie internetowej RPD. Jak wynika z niej, powstała po konferencji naukowej organizowanej przez RPD w ramach Międzynarodowego Kongresu "XV-lecie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii".

DEON.PL POLECASprawa oburzyła polityków SLD, zdaniem których Michalak powinien wytłumaczyć się, a następnie zrezygnować z pełnionej funkcji.

- Żądamy dymisji pana rzecznika praw dziecka, bo to jest już skandal. Po pierwsze, za publiczne pieniądze, pełen nepotyzm, wydaje taką broszurę. Po drugie podpisuje się i dzisiaj ten poradnik znajduje się na stronie rzecznika praw dziecka - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

W tekście publikacji znalazły się m.in. ostrzeżenia treści: "Problemy z zachowaniem na fotelu stomatologicznym (strach, niechęć do otwierania jamy ustnej) mogą świadczyć o znęcaniu się psychicznym opiekuna nad dzieckiem, stosowaniu przemocy, a wreszcie wykorzystywaniu seksualnym" oraz: "Strach i niepokój dziecka na fotelu dentystycznym, a dodatkowo nieradzenie sobie z zachowaniem dziecka, mogą świadczyć o przemocy psychicznej stosowanej przez rodziców wobec dzieci".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nepotyzm Michalaka - rzecznika praw dziecka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.