"New York Times" ponownie w Warszawie

"New York Times" ponownie w Warszawie
(fot. alecperkins / flickr.com / CC BY)
PAP / drr

Jeden z czołowych amerykańskich dzienników "New York Times" reaktywuje latem swoje biuro w Warszawie. Pełnoetatowym korespondentem gazety został dotychczasowy zastępca szefa działu krajowego Rick Lyman - poinformowało w środę kierownictwo dziennika.

Biuro pracować będzie w pełnym wymiarze godzin i relacjonować wydarzenia nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej.

Biurem "New York Timesa" w Warszawie kierować będzie Rick Lyman. Kiedy pracował jeszcze w "Kansas City Star" został, wraz z zespołem reporterów zajmujących się problematyką lokalną, uhonorowany najwyższym w Ameryce wyróżnieniem dla dziennikarzy - Nagrodą Pulitzera.

Jak podkreśla kierownictwo nowojorskiego dziennika, Lyman jest dziennikarzem wszechstronnym. Pisał o sprawach krajowych, związanych z kulturą, podejmował też tematykę zagraniczną.

W "New York Timesie" Lyman pełnił m.in. funkcję szefa oddziału w Houston, w Teksasie, a później w Los Angeles, gdzie jego specjalnością był przemysł filmowy. Jest autorem książki "Oglądając filmy z…" (Watching Movies with...).

DEON.PL POLECA

W początkowych latach kariery dziennikarskiej Lyman był korespondentem dziennika “Philadelphia Inquirer" w Johannesburgu, w RPA. Przybył tam trzy tygodnie po tym kiedy Nelson Mandela został zwolniony z więzienia, a opuścił kraj w dzień po tym kiedy został prezydentem RPA.

Był także autorem korespondencji z Serbii, Bośni, Węgier, Iraku, Japonii, Chin, Turcji, Meksyku oraz Hondurasu. Za relacje z Somalii otrzymał nagrodę Overseas Press Club.

Rick Lyman obejmie swą warszawska placówkę w lecie tego roku. Pisać o rejonie Wschodniej Europy zacznie jednak jeszcze wcześniej.

Korespondentami "New York Timesa" w Warszawie byli m.in. A. M. Rosenthal, David Halberstam (mąż aktorki Elżbiety Czyżewskiej),John Darnton oraz Michael Kaufman.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"New York Times" ponownie w Warszawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.