Nie żyje Michał, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID

Nie żyje Michał, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID
(fot. unsplash.com)
2 tygodnie temu
tvn24.pl / "Gazeta Wyborcza" / ml

"Niestety, zmarł młody chłopak, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID" – napisał Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Informacja o śmierci ucznia została potwierdzona przez Zespół Szkół numer 30 w Bydgoszczy: „otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał”. Jak informuje tvn24.pl, prezydent miasta zaapelował o odpowiedzialność.

„Dziś przyszła bardzo smutna wiadomość z jednej z bydgoskich szkół. Naprawdę proszę, byśmy byli odpowiedzialni. Nie myślmy tylko o sobie. Nawet jak czujemy się świetnie. Stosujmy się do zasad dla bliskich, dla wszystkich wokół nas" – napisał w mediach społecznościowych włodarz miasta.

Prezydent był dopytywany przez internautów o szczegóły sprawy, jednak nie chciał ich ujawnić mówiąc, że to „sprawy bardzo osobiste”. Odpowiedział także tym, którzy w komentarzach negowali istnienie pandemii: „Jak widać, ciągle żyjemy w świecie egoistów, których jak samych nie dotknie, to nie uwierzą. Nie życzę nikomu i jeszcze raz proszę, żeby uwzględnić, że nie każdy przeżywa to bezproblemowo i mógł jeszcze długo żyć, nawet mając inne choroby".

„Zajęcia w szkole odbywają się zdalnie do końca tygodnia. Jak się dowiedzieliśmy od dyrekcji, u żadnego innego ucznia lub pedagoga ze szkoły nie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2” – informuje portal tvn24.pl.

Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, ostatni raz na zajęciach Michał był 2 października. Później źle się poczuł. 7 października zabrano go do szpitala, gdzie stwierdzono u niego ostrą niewydolność oddechową i zakażenie koronawirusem. 20-latek zmarł w niedzielę, miał choroby współistniejące.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
25,75 zł
42,90 zł

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Nie żyje Michał, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Nie żyje Michał, uczeń jednej z bydgoskich szkół. Miał stwierdzony COVID
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.