Nord Stream blokuje nasz rozwój energetyczny

Nord Stream blokuje nasz rozwój energetyczny
7 lat temu
„Gazeta Polska codziennie” / PAP / slo

Nord Stream, rurociąg transportujący drogą morską gaz z Rosji do Niemiec blokuje rozwój portu w Szczecinie i Gazoportu w Świnoujściu oraz zagraża bezpieczeństwu energetycznemu naszego kraju - czytamy w "Gazecie Polskiej codziennie".

Zdaniem cytowanego przez gazetę posła do Parlamentu Europejskiego Marka Gróbarczyka (PiS), na Nord Streamie zarabiają wszyscy, tylko nie Polska, a nasz kraj z beneficjenta tranzytu gazu do Europy stał się płatnikiem.

Poza tym gazociąg biegnący po dnie Morza Bałtyckiego całkowicie zablokował możliwość budowy polskiego rurociągu do Danii, łączącego nas z norweskimi źródłami gazu. Istnienie Nord Streamu powoduje, że podejście do naszych portów jest zbyt płytkie dla statków o dużym zanurzeniu, a takie właśnie mają te najtaniej transportujące np. amerykański gaz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nord Stream blokuje nasz rozwój energetyczny
Komentarze (1)
O
obserwator
15 października 2012, 09:35
Czytałem ostatnio wypowiedź kogoś, kto w tej dziedzinie pracuje. Pisał, że dziennikarze powielają brednie pisząc o blokadzie portu w Świnoujściu związanej niby z zanużeniem statków. Otóż statki o większym zanużeniu po prostu nie mogą nawet wpłynąć na Bałtyk przez cieśniny, więc cała historia z blokadą, to po prostu stek bzdur.

Skomentuj artykuł

Nord Stream blokuje nasz rozwój energetyczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.