Obchody Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego

Obchody Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / jp

Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczęły się w sobotę w południe centralne obchody Święta Niepodległości.

W uroczystości uczestniczy Zwierzchnik Sił Zbrojnych prezydent Andrzej Duda, który wygłosi okolicznościowe przemówienie. Obecna jest też premier Beata Szydło, a także przedstawiciele rządu, w tym: wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz.

W uroczystości udział biorą też marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, szef BBN Paweł Soloch oraz reprezentanci parlamentu, a także m.in. generalicja i duchowieństwo. Prezydentowi towarzyszy pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Wśród zgromadzonych jest też b. premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Na placu przed Grobem prezentuje się ponad pół tysiąca żołnierzy, w tym - po raz pierwszy - pododdział wystawiony przez Wojska Obrony Terytorialnej; a także m.in. pododdziały reprezentacyjne policji, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

Po uroczystej odprawie wart, wieńce na płycie Grobu złożą przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, reprezentanci kombatantów i korpusu dyplomatycznego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Obchody Święta Niepodległości na pl. Piłsudskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.