Od 20 marca nowe ograniczenia. O czym musisz pamiętać?

PAP/kb

"W weekend na ulicach Warszawy będą liczne patrole, których głównym celem będzie zdecydowana reakcja na wykroczenia dotyczące obostrzeń" - poinformował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od najbliższej soboty 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywać rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Co będzie zamknięte?

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną zamknięte zostaną hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki.

Te działania, jak twierdzi minister Niedzielski to niezbędne kroki, które mają pomóc w zahamowaniu trzeciej fali koronawirusa. W piątek Ministerstwo Zdrowia podało informację o 25 998 przypadkach zarażenia koronawirusem

Więcej patroli policji

W związku z tym stołeczna policja zapowiada liczne patrole na ulicach Warszawy i przypomina o tym, jak poważna jest sytuacja pandemiczna w kraju.

"Patrząc się na sytuację w Warszawie musimy mieć świadomość o ogromnej odpowiedzialności jaka spoczywa na nas w walce z wirusem. Każdy kolejny dzień przynosi nowe rekordy" - powiedział nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik KSP.  

Dlatego też m.in. w weekend - policja zapowiada - iż na ulicach Warszawy będą liczne patrole, których głównym celem będzie zdecydowana reakcja na wykroczenia dotyczące obostrzeń.

"Od początku działań nałożyliśmy ponad 30 000 mandatów karnych za ich naruszanie" - przypomniał Marczak.

Zwrócił przy tym uwagę, że niestety zdarzają się interwencje, w których osoby ewidentnie lekceważą zagrożenie, a każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że kluczem w skutecznej walce z wirusem jest nasze indywidualne podejście.

"Każdym lekceważeniem obostrzeń przyczyniamy się do wydłużania czasu pandemii. Zasada którą będziemy się kierować to zasada << Zero Tolerancji >>, spotkać nas będzie można m.in. w miejscach gromadzenia się osób oraz środkach komunikacji publicznej i obiektach handlowych" - podkreślił.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Od 20 marca nowe ograniczenia. O czym musisz pamiętać?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.