Odszkodowanie za nieprawidłowy poród

PAP / wab

900 tys. zł zadośćuczynienia, 9,5 tys. zł odszkodowania i rentę w wysokości 4,8 tys. zł przyznał w środę Sąd Apelacyjny w Krakowie rodzinie 11-letniego niepełnosprawnego chłopca, którego kalectwo spowodowały błędy popełnione podczas odbierania porodu.

Zadośćuczynienie i odszkodowanie razem z odsetkami oraz rentę płacić mają solidarnie szpital w Olkuszu (Małopolska) oraz ówczesny zastępca oddziału ginekologiczno-położniczego Władysław S.

Tym samym Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok, jaki zapadł w tej sprawie przed Sądem Okręgowym w Krakowie we wrześniu ub. roku.

Od wyroku odwoływali się pozwani. Sąd Apelacyjny uznał w środę, że ich argumenty są nieuzasadnione, a rozstrzygnięcie sądu pierwszej instancji "jest w pełni trafne".

DEON.PL POLECA

Rodzina dziecka zawiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach podczas porodu. Śledztwo w tej sprawie było kilkakrotnie umarzane. Rodzina za pośrednictwem swojego pełnomocnika odwoływała się od tych decyzji, składała wnioski o wyłączenie prokuratury w Olkuszu, kolejne zażalenia i skargi. Ostatecznie akt oskarżenia przeciwko lekarzowi sporządziła krakowska prokuratura, opierając się na opiniach biegłych z Warszawy i Poznania, że wina lekarza nie budzi żadnych wątpliwości.

W lutym 2009 roku lekarz Władysław S. został skazany na półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata za nieumyślne spowodowanie trwałego kalectwa dziecka. Rozstrzygnięcie to brał pod uwagę sąd cywilny, badając kwestie odszkodowania i zadośćuczynienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Odszkodowanie za nieprawidłowy poród
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.