Odważny gest zastępcy prezydenta Adamowicza. Odnalazł matkę jego zabójcy

Odważny gest zastępcy prezydenta Adamowicza. Odnalazł matkę jego zabójcy
(fot. Facebook.com / Piotr Kowalczuk)
Facebook.com / NaTemat.pl / sz

Piotr Kowalczuk opisał, co wydarzyło się, gdy odnalazł matkę Stefana W. Ma do nas ważny apel. "Tak jak życzył sobie tego nasz Prezydent".

Niewiele oficjalnie wiadomo o Stefanie W. - zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza. Według doniesień mediów matka sprawcy wyprowadziła się wcześniej z mieszkania, w którym przebywał jej syn. Jeden z zastępców prezydenta Gdańska ds. społecznych, Piotr Kowalczuk, odnalazł matkę Stefana W. i zaproponował jej wsparcie w tej trudnej sytuacji.

Jednocześnie na swoim profilu facebookowym zaapleował do ludzi o modlitwę za "wszystkie ofiary tej tragedii":

Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie. Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta oraz gdańszczankami i gdańszczanami. Prosimy, by tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem. Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają...

***

Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie. Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i...

Opublikowany przez Piotr Kowalczuk Środa, 16 stycznia 2019

Gdańszczanie w komnetarzach nie kryją poruszenia i dziękują mu za ten znaczący gest. "Szacunek Panie Prezydencie. Jestem dumny z tego, że właśnie takich mam Szefów" - czytamy w komentarzach.

Arcybiskup Grzegorz Ryś po zabójstwie Prezydenta Adamowicza<<

My również zachęcamy, aby pozytywnie odpowiedzieć na apel Piotra Kowalczuka i otoczyć modlitwą sprawcę oraz jego najbliższych. Ta tragedia dotknęła naprawdę wiele osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Roger z Taizé
11,94 zł
19,90 zł

Kiedy gęstnieje mrok,
Jego miłość jest ogniem.
A ty wpatruj się w tę lampę
zapaloną w ciemnościach,
tak długo, aż w twoim sercu
zaświta brzask
i wstanie nowy dzień.

...

Skomentuj artykuł

Odważny gest zastępcy prezydenta Adamowicza. Odnalazł matkę jego zabójcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.