Olechowski: chcę być prezydentem pożytecznym

Olechowski: chcę być prezydentem pożytecznym
Olechowski: chcę być prezydentem pożytecznym (fot. PAP/Grzegorz Jakubowski)
PAP / psd

Rozwój gospodarczy, sprawy kobiet oraz społeczeństwo obywatelskie - to kluczowe punkty programu wyborczego niezależnego kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego. Przedstawiony we wtorek pogram pt. "Kontrakt dla Polski" składa się z 16 założeń.

- Chcę być prezydentem pożytecznym, a więc nie tylko być symbolem, kustoszem dotychczasowych osiągnięć Polaków, osobą, która kompetentnie wykona zadania konstytucyjne, ale także człowiekiem, który pomoże Polakom w ich najważniejszych zadaniach - deklarował Olechowski na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

DEON.PL POLECA
Nawiązując do sytuacji kobiet w Polsce, powiedział, że są one obecnie dyskryminowane, jeśli chodzi np. o zarobki i on chce tę sytuację zmienić. Podkreślił również, że będzie działał na rzecz tego, by społeczeństwo obywatelskie było bardziej samodzielne i niezależne.

Olechowski poinformował, że umówił się z kandydatem na prezydenta Prawicy Rzeczypospolitej Markiem Jurkiem na debatę przedwyborczą, która odbędzie się w niedzielę w Krakowie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Olechowski: chcę być prezydentem pożytecznym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.