Opolskie: kolejny nauczyciel oskarżony o wyłudzenie pieniędzy za lekcje

Opolskie: kolejny nauczyciel oskarżony o wyłudzenie pieniędzy za lekcje
Fot. Artur Verkhovetskiy / Depositphotos.com
PAP/mł

Do sądu rejonowego w Oleśnie został skierowany akt oskarżenia przeciwko Agnieszce W. oskarżonej o wyłudzenie 3,6 tys. złotych za lekcje, które się nie odbyły. To już drugi nauczyciel z tej samej szkoły oskarżony o oszustwo przy projekcie realizowanym w 2014 roku.

Jak powiedział PAP Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, do sądu w Oleśnie został skierowany akt oskarżenia przeciwko nauczycielce Agnieszce W., która w 2014 roku w szkole w Rudnikach uczestniczyła w finansowanym ze środków unijnych projekcie "Wyrównanie Szans Edukacyjnych Uczniów Wiejskich Gimnazjów Opolszczyzny w latach 2014-2015".

- Według ustaleń śledczych oskarżona wpisywała w dokumentację lekcje, które nigdy się nie odbyły, a za które pobrała nienależne wynagrodzenie. W sumie było to 3,6 tysiąca złotych - powiedział prokurator Bar.

To drugi akt oskarżenia w sprawie oszustw popełnionych przy realizacji tego samego projektu w szkole w Rudnikach. W grudniu 2021 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi N. - dyrektorowi jednej ze szkół powiatu oleskiego, któremu zarzuca się pobranie ponad 8 tysięcy złotych wynagrodzenia za lekcje, których nie było. Obojgu oskarżonym grozi do ośmiu lat więzienia.

PAP / mł

Zobacz także: Sąd podjął decyzję ws. nauczyciela, który nie chciał zwracać się do uczniów w sposób przeciwny do ich płci

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gill Paul
28,74 zł
47,90 zł

Historia o wielkiej miłości, namiętnościach, pasji, zdradzie i tragedii

Jackie Kennedy, pierwsza dama, ikona mody i ulubienica Ameryki nie jest szczęśliwa ze swoim nadmiernie ambitnym i niewiernym mężem. Kiedy więc dostaje propozycję spędzenia wakacji na...

Skomentuj artykuł

Opolskie: kolejny nauczyciel oskarżony o wyłudzenie pieniędzy za lekcje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.