Otwarcie nowego odcinka autostrady A1. Uwaga na utrudnienia

Otwarcie nowego odcinka autostrady A1. Uwaga na utrudnienia
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Patryk_Kosmider/depositphotos.com)
PAP/mk

Słynna "gierkówka" - trasa z Warszawy do Katowic - przechodzi do historii. 13 sierpnia po południu ostatni jej odcinek zostanie wycofany z użytku, a kierowcy zostaną skierowani na nowy fragment autostrady A1.

Około godz. 14 w piątek nastąpi otwarcie dla ruchu ostatniego odcinka jezdni wschodniej na budowanej autostradzie A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Tak informuje Generalna  Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zaznaczając, że w tym czasie należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami.

- Kierowcom zostanie przekazany ostatni już odcinek betonowej jezdni wschodniej na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Dzięki temu cały budowany odcinek autostrady A1 i to zarówno w woj. łódzkim, jaki śląskim, o łącznej długości 81 km, będzie można pokonać nową, wygodną betonową jezdnią - poinformował rzecznik GDDKiA Maciej Zalewski.

Jak dodał, stara jezdnia dawnej "gierkówki" (to potoczna nazwa drogi szybkiego ruchu łączącej Warszawę z Katowicami, zbudowanej w latach 70. XX w.) zostanie niezwłocznie rozebrana i rozpoczną się w tym miejscu prace związane z budową nowej.

Dla kierowców zostanie udostępniony odcinek betonowej jezdni o długości 6,7 km między miejscowościami Wygoda i Parzniewice. Przekazanie nowego fragmentu A1 nastąpi ok. godz. 14 w piątek i w tym czasie należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami w ruchu.

- W pierwszej fazie, po oddaniu kolejnego odcinka, będzie tam obowiązywał układ ruchu 1+1, czyli po jednym pasie w każdym kierunku. Niebawem zostanie jednak wprowadzona nowa organizacja ruchu w układzie 2+2, co oznacza, że dla każdego kierunku wyznaczone będą po dwa pasy ruchu. Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Przypominamy, że istnieje możliwość ominięcia tego odcinka drogą krajową nr 91 - podkreślił Zalewski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Otwarcie nowego odcinka autostrady A1. Uwaga na utrudnienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.