Para książęca Monako z wizytą w Polsce

Para książęca Monako z wizytą w Polsce
(fot. PAP/EPA/CARLO FERRARO)
8 lat temu
PAP / mh

Książę Monako Albert II wraz z księżną Charlene we wtorek przyjadą do Polski. Oficjalna część wizyty rozpocznie się w środę. Para książęca zostanie w Polsce do piątku; odwiedzi m.in. Warszawę i Kraków, a także były niemiecki obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.

Albert II wraz z księżną Charlene odwiedzą Polskę na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W środę o godz. 10.30 na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania. Po zaplanowanej na około godzinę rozmowie par rozpoczną się rozmowy plenarne, a po nich książę Albert II i Bronisław Komorowski wygłoszą oświadczenia dla mediów. Następnie odbędzie się ceremonia złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Po południu książę Albert II spotka się z marszałek Sejmu Ewą Kopacz, a potem z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.

Wieczorem w Pałacu Prezydenckim Anna i Bronisław Komorowscy wydadzą obiad oficjalny na cześć księcia Alberta II i księżnej Charlene.

W czasie, gdy książę Albert i polski prezydent rozmawiać będą z dziennikarzami, księżna Charlene oraz pierwsza dama spotkają się w Belwederze z zawodnikami Olimpiad Specjalnych.

W czwartek para książęca będzie w Krakowie, gdzie spotka się z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim, a następnie zwiedzi katedrę i Zamek Królewski na Wawelu.

Po południu para książęca złoży wizytę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W piątek książę Monako Albert II i księżna Charlene zwiedzą były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Książę Albert II Grimaldi jest od 7 lat władcą Monako, drugiego po Watykanie najmniejszego państwa świata.

Albert II jest synem Rainera III, po którym objął tron w 2005 roku, oraz Grace Kelly, wyróżnionej Oscarem amerykańskiej aktorki, która tragicznie zginęła w wypadku w 1982 roku. 54-letni książę i jego młodsza o 20 lat żona Charlene pobrali się w lipcu 2011 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Para książęca Monako z wizytą w Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.