Księżniczka Monako została katoliczką. Przez to straciła ważny przywilej

Księżniczka Monako została katoliczką. Przez to straciła ważny przywilej
(fot. shutterstock.com)

Księżniczka Aleksandra Hanowerska zostanie usunięta z linii sukcesyjnej do brytyjskiego tronu. Powodem jest to, że w ostatnich dniach została członkinią Kościoła katolickiego.

O sprawie poinformował portal Royal Central, wskazując że 19-letnia księżniczka pozostaje nadal 12 w kolejności osobą w linii sukcesji do tronu Księstwa Monako. Jak mówi prawo brytyjskie, katolik lub katoliczka nie mogą zasiadać na tronie królestwa Wielkiej Brytanii.

Dlaczego księżna Monako była ubrana na biało? >>

Ojciec Aleksandry, książę Ernest August, jest potomkiem królowej Wiktorii i króla Krystiana IX. Jest spokrewniony ze wszystkimi rodzinami królewskimi w Europie. Został ochrzczony i wychowany w Kościele luterańskim, ale utracił miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu wskutek ślubu z katoliczką, księżniczką Karoliną.

Czemu papież Franciszek nie nosi czerwonych butów? Czy łamie kościelne prawo? >>

Księżniczka Aleksandra jest jedynym dzieckiem księcia Ernesta Augusta i księżniczki Karoliny Monakijskiej. Urodziła się 20 lipca 1999 roku w Austrii. Była ochrzczona przez luterańskiego biskupa Horsta Hirschlera, podobnie jak pozostała część jej rodziny ze strony ojca. Jej matka, księżniczka Karolina, była katoliczką i w ostatnich dniach Aleksandra postanowiła przenieść się do wspólnoty swojej matki.

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że jej rodzice rozstali się w 2009 roku i obecnie księżniczka nie ma kontaktu z ojcem.

Wuj Aleksandry (brat matki), Albert II, jest obecnie księciem Monako.

Szejkini Kataru u papieża Franciszka [NIEZWYKŁE ZDJĘCIA] >>

Sama Aleksandra ćwiczy profesjonalnie łyżwiarstwo figurowe, była reprezentantką Monako na licznych międzynarodowych zawodach.

Karol Wilczyński - dziennikarz DEON.pl. Współtwórca bloga islamista. Zajmuje się informacjami z Kościoła i świata, pisze o uchodźcach i dialogu międzyreligijnym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grażyna Jagielska
24,43 zł
34,90 zł

Reportaż wojenny z wnętrza kobiecego świata

On był ciągle w drodze, w centrum krwawych wydarzeń. Spotykał się z wojskowymi dowódcami, mordercami i lokalnymi watażkami. Kolekcjonował pamiątki od nich, a po powrocie do kraju otrzymywał dziennikarskie...

Skomentuj artykuł

Księżniczka Monako została katoliczką. Przez to straciła ważny przywilej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.