Para Prezydencka wspiera akcję Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów"

Para Prezydencka wspiera akcję Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów"
MediaPictures.pl / Shutterstock.com
KAI / pk

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą po raz kolejny włączyli się w akcję Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów". W tym roku Para Prezydencka przygotowała pięć szkolnych wyprawek. Dotrą one do Bartosza, Claudii, Eryka, Karola i Wiktorii.

- Latem dzieci i młodzież wreszcie mogą wypocząć po całym roku pilnej nauki. Wakacje to ich ulubiony czas. Ale dla rodziców jest to już okres przygotowań do kolejnego roku szkolnego. Chcemy zapewnić swoim pociechom wszystko, czego one potrzebują. Każde dziecko ma prawo do kształcenia i rozwoju w dobrych warunkach. Od tego także zależy jego przyszłość - mówił prezydent Andrzej Duda, zachęcając wszystkich, którzy mogą sobie na to pozwolić, do przyłączenia się do akcji Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów".

- Zapakowaliśmy do uczniowskich tornistrów przybory szkolne, z nadzieją, że Bartosz, Claudia, Eryk, Karol i Wiktoria będą mogli lepiej rozwijać swoje talenty, zainteresowania i pasje - dodała Pierwsza Dama.

- Może dzięki temu ktoś z nich zostanie wybitnym piłkarzem, naukowcem lub artystą? A jeszcze ktoś inny będzie mógł po prostu z sukcesem ukończyć szkołę, mimo że jest dotknięty niepełnosprawnością. Te tornistry są przede wszystkim pełne nadziei - podkreślił prezydent.

DEON.PL POLECA

Caritas rozpoczyna akcję "Tornister pełen uśmiechów" już po raz dziewiąty. Dzięki temu co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. W tym roku ze wsparcia skorzysta około 50 tys. uczniów.

Oprócz zaangażowania znanych Polaków, inicjatywę pobłogosławił podczas środowej audiencji Papież Franciszek.

W ramach akcji darczyńcy - za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych kół Caritas - przygotowują wyprawki szkolne do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Akcja odbywa się również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców.

Ogólnopolski finał akcji w tym roku odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w Zamościu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Para Prezydencka wspiera akcję Caritas Polska "Tornister pełen uśmiechów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.