Pawlak podbije świat zdrową żywnością

Pawlak podbije świat zdrową żywnością
Dzisiaj to jest wielka szansa, abyśmy podbijali i Europę, i świat - uważa Pawlak (fot. by bartheq)
PAP / slo

Polska żywność ma unikalny smak, dzisiaj to jest wielka szansa, abyśmy podbijali Europę i świat taką bardzo zdrową, naturalną żywnością - mówił w sobotę podczas pikniku "Poznaj dobrą żywność" kandydat na prezydenta PSL, wicepremier Waldemar Pawlak.

Pawlak, który brał udział w otwarciu pikniku w Ogrodach SGGW w Warszawie, podkreślił, że polska żywność to "wyjątkowe zjawisko". "Kiedyś jeden z norweskich dziennikarzy powiedział bardzo piękne i proste słowa, że Polska to taki kraj, w którym jajko smakuje jak jajko, a szynka jak szynka" - zaznaczył.

- Dzisiaj to jest wielka szansa, abyśmy podbijali i Europę, i świat - uważa Pawlak. Jak mówił, ważne jest, aby patrzeć na rolnictwo "całościowo", nie tylko w kontekście żywności.

- Tu, w tym pięknym parku SGGW widać, że to jest też przestrzeń, piękna przyroda, piękna jakość życia w kontakcie z naturą. Ale rolnictwo to także zielona strona mocy, to także możliwość wytwarzania energii odnawialnej - zaznaczył.

Jak powiedział, możliwości związane z energią odnawialną są ogromne. "Wczoraj miałem okazję w Katowicach spojrzeć na tak przełomową, moim zdaniem, technologię, bo mieszając odpady zbożowe, otręby, śrutę z węglem, z miałem węglowym można tworzyć taki granulat" - powiedział. Jak dodał, służy on do automatycznego spalania w piecach.

To pokazanie, jak - łącząc różne technologie - można uzyskać rewelacyjne efekty - zaznaczył.

Pawlak, pytany był także przez dziennikarzy, co jeszcze planuje w kampanii wyborczej, powiedział, że spotkania dotyczące przemysłu, internetu rolnictwa i energetyki. - Chcę zaznaczyć takie akcenty, które są ważne w tej chwili jako wyzwania cywilizacyjne dla Polski, bo jedną z ról prezydenta, jest budowanie dobrego ładu społeczno-gospodarczego, który decyduje o szansach rozwoju naszego kraju - tłumaczył.

Zdaniem kandydata PSL na prezydenta, warto głosować w zbliżających się wyborach, "bo to są wybory, które mogą pokazać, że polityka w Polsce nie jest czarno-biała". Pytany, na jaki wynik wyborczy liczy, powiedział, że na "dobry". Jak dodał, startuje po to, by "odmienić" polską politykę, pokazać, że jest "inna możliwość".

- Nie musimy być skazani na taką wyniszczającą agresję, polityka może być pogodna, otwarta na przyszłość i budowanie mocnej pozycji Polski w regionie, w Europie - zaznaczył.

Pytany o powołanie Marka Belki na prezesa NBP powiedział, że - jego zdaniem - wybór Belki to może być ze strony PO "zabieg zmierzający do pozyskania lewicowego elektoratu". - Ale znając pana Marka Belkę, mogę powiedzieć, że dzisiaj, kiedy on już jest prezesem NBP, on już nie jest ani prezesem Komorowskiego, ani Platformy, ani SLD. Także jeszcze te ugrupowania się zdziwią, jak przyjdą trudne decyzje i trudne rozstrzygnięcia - dodał.

Piknik "Poznaj dobrą żywność" organizowany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. W programie pikniku, która potrwa do godz. 17, m.in. degustacja i sprzedaż produktów tradycyjnych i regionalnych oraz koncerty i pokazy kulinarne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pawlak podbije świat zdrową żywnością
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.