"Pielęgniarki muszą wrócić do pracy, to pana zadanie"

"Pielęgniarki muszą wrócić do pracy, to pana zadanie"
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / pk

Pielęgniarki muszą wrócić do pracy i to jest pana zadanie - mówił przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz do ministra Konstantego Radziwiłła. Zapowiedział, że w najbliższym czasie poprosi komisję o kolejne spotkanie ws. sytuacji w CZD.

Arłukowicz, zwracając się do Radziwiłła, wypomniał mu, że kiedy został ministrem zdrowia, "natychmiast podjął negocjacje z samorządem lekarskim" z którego się wywodzi, żeby zwiększyć dotację na rzecz tego samorządu. - Tu musiał minąć tydzień, tydzień odsyłania ludzi z Centrum Zdrowia Dziecka, tydzień, kiedy pielęgniarki odeszły od łóżek, żeby pan został wezwany przez premiera i wtedy zajął się pan sprawą - mówił.

- Oczekujemy od pana (…), że pan stawi czoło tym negocjacjom, spotka się z tymi pielęgniarkami nie na sali wykładowej - na sali negocjacyjnej. Te pielęgniarki muszą wrócić do pracy i to jest pana zadanie. Niczyje inne - pana lub premiera - dodał.

Zapowiedział, że w najbliższym czasie będzie prosił komisję o kolejne spotkanie w sprawie CZD i przedstawienie raportu z obecnej sytuacji w placówce.

Posłanka Elżbieta Radziszewska (PO) wskazywała m.in., że premier Beata Szydło podczas kampanii wyborczej wielokrotnie zapewniała pielęgniarki, że ma gotowe rozwiązania polepszające ich sytuację zawodową.

DEON.PL POLECA

Posłanka Gabriela Masłowska (PiS) mówiła, że odnosi wrażenie, że posłom opozycji sytuacja w CZD "podoba się i sprzyja". - Nie pamiętają państwo posłowie o tych problemach, które narastały przez poprzednie lata. Nie pamiętają państwo o tym, że nie potrafiliście wielu z tych spraw rozwiązać skutecznie i w tej chwili obciążacie państwo obecnego ministra po kilku miesiącach funkcjonowania za wszelkie niepowodzenia - mówiła.

Powiedziała, że Radziwiłłowi należy się uznanie za przyjętą formę rozwiązania konfliktu. "Pokazał pan po prostu klasę. Ja jestem przekonana, że ma pan dobre intencje i pomysły" - mówiła.

Strajk w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" trwa od 24 maja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Pielęgniarki muszą wrócić do pracy, to pana zadanie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.